Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 stycznia 2020, 11:41

autor: Aquma

Cyberpunk 2077: CD Projekt SA (CDR) traci na giełdzie po przesunięciu premiery

CD Projekt SA (CDR) traci na giełdzie w związku z przesunięciem premiery wyczekiwanej gry RPG Cyberpunk 2077. Akcje spółki na GPW staniały o ponad 10%.

Giełda reaguje na przesunięcie premiery Cyberpunka 2077. - Cyberpunk 2077: CD Projekt SA (CDR) traci na giełdzie po przesunięciu premiery - wiadomość - 2020-01-17
Giełda reaguje na przesunięcie premiery Cyberpunka 2077.

Wczorajsze przesunięcie premiery Cyberpunka 2077 skutkuje dla firmy CD Projekt SA sporymi stratami na giełdzie. Akcje spółki na warszawskim parkiecie staniały o 10,41%, co oznacza, że za jedną trzeba było zapłacić 252,9 złotego (stan na godzinę 10:56). Trzeba jednak zaznaczyć, że kurs ciągle się zmienia - jego wahania będziemy najprawdopodobniej obserwować przez cały dzień (a nawet przyszły tydzień).

Akcje CD Projektu - notowania przed godziną 12. Źródło: Bankier.pl.
Akcje CD Projektu - notowania przed godziną 12. Źródło: Bankier.pl.

Warto odnotować, że pomimo omawianych spadków sytuacja rodzimego studia na giełdzie jest dobra - w ostatnich tygodniach święciło ono bowiem pasmo sukcesów, bijąc historyczne rekordy kapitalizacji. Polska spółka zawdzięczała świetne wyniki m.in. premierze serialu Wiedźmin od Netfliksa, dzięki której mocno skoczyła sprzedaż gier opartych na prozie Andrzeja Sapkowskiego. Według doniesień CDP był wówczas wart więcej od drugiego największego banku w Polsce (Pekao SA).

Przypominamy, że Cyberpunk 2077 ukaże się pięć miesięcy później niż pierwotnie zakładano - 17 września bieżącego roku. Opóźnienie wpłynie również na datę premiery trybu multiplayer omawianej produkcji (jest ona traktowana przez studio jak oddzielny projekt AAA i zostanie wydana dopiero po właściwej grze). W czasie telekonferencji przedstawiciele zarządu firmy podkreślili, że tytuł na pewno trafi w ręce graczy we wrześniu (inaczej mówiąc, dalsze obsuwy nie są brane pod uwagę).

  1. Cyberpunk 2077 - strona oficjalna
  2. Wszystko o Cyberpunk 2077
  3. Widziałem Cyberpunk 2077 i wiem, czego CDPR nie udało się dopracować
  4. Słyszałem Cyberpunka 2077 po polsku… i chyba będę grał w angielską wersję