Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 lipca 2021, 09:35

autor: Ignacy Ziarkiewicz

CS:GO Sny i Koszmary - nawet 390 tys. zł do wygrania w konkursie na grafiki skinów

Valve ogłosiło konkurs artystyczny związany z CS:GO o nazwie Sny i Koszmary. Zabawa polega na tym, żeby stworzyć swój własny skin do broni. Twórcy zwycięskich prac otrzymają około 390 tys. zł za jeden projekt.

Counter-Strike: Global Offensive słynie ze swoich wykończeń do broni (tzw. skinów), które są często sprzedawane za bardzo wysokie sumy pieniędzy. W skrajnych przypadkach ceny mogą sięgać nawet milionów złotych. Nic więc dziwnego, że Valve, wydawca gry, chce poszerzyć swoją ofertę o nowe skórki. W tym celu ogłoszono konkurs artystyczny Sny i Koszmary, w którym użytkownicy-artyści z całego świata mogą zgłaszać swoje pomysły na skiny do broni. Jeśli deweloperzy CS:GO wybiorą Twoją pracę, w nagrodę otrzymasz 100 tys. Dolarów, czyli około 390 tys. złotych. Konkurs potrwa od 22 lipca do 21 października 2021 roku.

CS:GO Sny i Koszmary - nawet 390 tys. zł do wygrania w konkursie na grafiki skinów - ilustracja #1

Żeby wziąć udział w zabawie, Valve wymaga jedynie aktywnego konta Steam bez ograniczeń, które posiada historię transakcji przekraczającą 5 dolarów. Amerykańska firma zapewnia, że można wysłać tyle zgłoszeń, ile się chce, a jeśli np. obie Twoje prace wygrają, dostaniesz podwójną nagrodę. Organizatorzy nie roszczą sobie praw do nadesłanych skinów – zwycięzca konkursu udziela firmie odpowiedniej licencji na użycie grafiki w CS:GO z zachowaniem praw do niej. Co więcej, prace można zgłaszać w kilkuosobowych zespołach. Valve prosi, żeby uczestnicy zachowali i/lub wgrali w zgłoszeniu wszystkie materiały z procesu tworzenia (moodboardy, szkice, grafiki koncepcyjne itp.), żeby nie było później wątpliwości, co do oryginalności prac. Jeśli ciekawią Was inne często zadawane pytania albo chcecie przeczytać pełen regulamin, to znajdziecie wszystko w tym miejscu.

Firma udostępniła również poradnik do tworzenia własnych wykończeń broni oraz poradnik stylów, więc jeśli czujecie powiew inspiracji, to macie idealną okazję, żeby zaprezentować swój pomysł.