Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 sierpnia 2021, 14:47

autor: Qskan

Cheaty mogą rozłączyć cię z serwerem CS:GO. Jak to wygląda w akcji

Na forum Reddit pojawiło się nagranie sugerujące, że istnieją cheaty do CS:GO pozwalające oszustom na rozłączenie przeciwnika z serwerem. Jak się okazuje, problem istnieje już od jakiegoś czasu.

W SKRÓCIE:
  1. Na forum Reddit odkryto rodzaj cheatów pozwalających oszustowi na rozłączanie graczy z serwerem.
  2. Okazuje się, że problem istnieje od 2016 roku.
  3. Funkcjonuje komenda pozwalająca na zablokowanie działania cheatów.

Problem z cziterami w Counter-Strike’u: Global Offensive jest niestety powszechny i pomimo starań deweloperów w dalszym ciągu pozostaje nierozwiązany. Niedawno na światło dzienne wypłynął nowy kłopot, z którym muszą radzić sobie uczciwi gracze. Na forum Reddit opublikowany został film, na którym widać niecodzienne zjawisko. Potencjalnie może chodzić o rodzaj czitów rozłączających przeciwnika z serwerem po wpisaniu odpowiedniej komendy:

Jak widać na nagraniu użytkownika CMDR_Lina_Inv, zawodnik przeciwnej drużyny przed startem rundy rozpoczyna odliczanie. Po upływie określonego czasu gracz zostaje rozłączony z serwerem. Okazuje się, że problem może wcale nie być nowy, a jedynie występował na tyle rzadko, że przechodził do tej pory niezauważony.

W 2016 roku z podobnym problemem spotkał się pewien wietnamski gracz, który postanowił podzielić się swoimi podejrzeniami w wideo na YouTubie:

Użytkownik Khôi Tran Anh poskarżył się, że po rozłączeniu z grą nie był w stanie ponownie do niej wejść. Nie otrzymał również czasowego bana, którego powinien był dostać za opuszczenie meczu. Po samym spotkaniu nie został nawet ślad – ani w historii meczów, ani w zapisanych powtórkach, zupełnie tak, jak gdyby ten się nigdy nie odbył. Podobne historie zostały opisane na przestrzeni lat na różnych forach związanych z CS:GO:

Podczas rozgrzewki wszystko wyglądało ok, ale jak tylko gra się rozpoczęła, zaczęło się robić dziwnie – za każdym razem, gdy moja drużyna miała szansę na wygranie rundy, cała drużyna rozłączała się na kilka sekund (tak jak wtedy, gdy gra się zamraża i pojawia się ten czerwony zegar w prawym górnym rogu ekranu). W ten sposób przegrywaliśmy rundy. Tylko wtedy, gdy byliśmy bliscy zwycięstwa: albo mieliśmy zabić ostatniego terrorystę, albo właśnie rozbrajaliśmy bombę.

Po jakimś czasie, gdy to się powtórzyło, przynajmniej ja zostałem odłączony od serwera, wyrzucony z powrotem do menu głównego, nie mogłem ponownie dołączyć do gry, a gdy zrestartowałem grę, nie pojawiła się opcja ponownego połączenia, tak jakbym porzucił mecz, lecz nie dostałem bana. Byłem najlepszym fraggerem

- pisze użytkownik BleaKrytE na forum Steam.

W komentarzach w tym samym wątku jeden z graczy napisał, że podobno istnieje pewna komenda, która pozwala „zamrozić” cały serwer i tym samym rozłączyć graczy, jednak jest to w pewnym stopniu wykrywalne:

Cziterzy posiadają jakąś nieznaną funkcję, która zawiesza serwer, jeśli czują, że przegrają. Funkcja ta jest używana głównie przeciwko innym cziterom, aby rozbić serwer i usunąć save'y... Jednak ta funkcja w 70% skutkuje vac banem, więc było to duże ryzyko dla gracza, który to zrobił.

Napisałem, że to nieznana funkcja, ponieważ sam nigdy jej nie widziałem na własne oczy. Słyszałem tylko, że użytkownicy Aim ware mogą to zrobić.

-użytkownik dezzy na forum Steam.

Podobne problemy zgłaszano również na popularnym forum CS:GO - HLTV.org.

Wygląda na to, że Valve ma kolejną niezałataną od lat lukę w swoich systemach bezpieczeństwa, z którą należy coś zrobić. W obecnym tempie naprawiania CS:GO, może to jednak potrwać długo. Póki co cieszmy się, że ten cheat nie jest dość powszechny i w pewnym stopniu wykrywalny. Na koniec zostawiam Was z poradą redditowicza o pseudonimie Mikoboy, który znalazł doraźne rozwiązanie na problem z disconnect hackiem:

Pro tip: użyj „logaddress_add 1” kilka razy, aby zamrozić grę tuż przed końcem czasu automatycznego rozłączenia, a nie zostaniesz wyrzucony z gry. Gra po prostu zamraża się na chwilę i powinna być kontynuowana po kicku, jeśli udało ci się to zrobić dobrze. Najłatwiejszym sposobem jest przypisanie tej komendy do klawisza, a następnie po prostu spamuj tym klawiszem powoli przez chwilę. Raz wygrałem z cheaterem w ten sposób.