Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 marca 2012, 11:55

autor: Szymon "Hed" Liebert

Crusader Kings II otrzyma wiele dodatków – część z nich za darmo

Jeden z producentów gry Crusader Kings II ujawnił, jakich dodatków mogą spodziewać się jej fani. Firma Paradox Interactive szykuje zarówno sporo płatnych rozszerzeń, jak i darmowych łatek, które wprowadzą pewne nowości i usprawnienia za darmo.

Crusader Kings II otrzyma wiele dodatków – część z nich za darmo - ilustracja #1

Wydana niedawno strategia Crusader Kings II otrzyma kilka płatnych dodatków, które rozbudują rozgrywkę. Wraz z nimi twórcy z Paradox Interactive będą wypuszczać darmowe łatki poprawiające błędy i wprowadzające pewne elementy za darmo. Przedstawił je Henrik 'Doomdark' Fahraeus, jeden z producentów gry, na forum firmy. Deweloper opowiedział o historii projektu i określił, czego mogą spodziewać się jego fani w przyszłości.

Paradox planuje wydać wiele większych DLC, które będą wręcz małymi rozszerzeniami (w standardowym tego pojęcia rozumieniu). Każdemu z nich ma towarzyszyć darmowy patch. Deweloper Crusader Kings II nie chciał ujawniać szczegółów płatnych dodatków, ale podał parę przykładów darmowych atrakcji. Gra wzbogaci się o znacznie więcej wydarzeń, lepsze krucjaty, przyczyny śmierci, możliwość dołączenia do trwającej wojny, nowe intrygi, poprawiony interfejs użytkownika oraz parę innych rzeczy.

Autorzy drugiego Crusader Kings poświęcą też sporo czasu na poprawienie niedociągnięć, wyeliminowanie błędów umożliwiających pewne nadużycia i ogólne podrasowanie sztucznej inteligencji oraz balansu rozgrywki. Fahraeus, czołowy deweloper gry, podziękował też fanom za wsparcie i pozytywne opinie na temat Crusader Kings. Rzeczywiście tytuł spotkał się raczej z optymistycznymi reakcjami – spodobał się także nam, o czym świadczy recenzja.

Crusader Kings II został wydany na świecie początku lutego. Produkcja trafi do polski 30 marca w wersji z polskimi napisami. Dystrybutorem tytułu jest Cenega Poland.