Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 marca 2012, 11:20

Niezależna konsolowa platformówka Where Is My Heart? także na PC

Wydana na serwisie Playstation Network gra Where Is My Heart? okazała się jedną z najlepszych niezależnych platformówek zeszłego roku. Jej twórcy właśnie zapowiedzieli, że wkrótce trafi ona również na pecety.

Niezależna konsolowa platformówka Where Is My Heart? także na PC - ilustracja #1

Where Is My Heart? to sympatyczna niezależna platformówka, którą do tej pory mogli się cieszyć jedynie posiadacze PSP i PlayStation 3. Na szczęście autorzy, czyli zespół Die Gute Fabrik, postanowili udostępnić swoje dzieło szerszej publiczności i zapowiedzieli wersję pecetową. Edycja komputerowa działać będzie na systemach Windows, OSX oraz Linux i zadebiutuje wiosną tego roku.

Niestety na tym kończą się nasze informacje na temat wersji PC. Nie wiemy więc czy zostanie ona w jakiś sposób wzbogacona w stosunki do konsolowego pierwowzoru, czy też będzie po prostu czystą konwersją.

Historia powstania Where Is My Heart? jest dosyć ciekawa. Zainspirowało ją bowiem wydarzenie z dzieciństwa jednego z twórców, gdy zgubił się w lesie podczas spaceru z rodzicami. Gra opowiada historię trzech stworków szukających wyjścia z leśnego labiryntu. Ich przygody opowiedziane zostały w formie platformówki wzbogaconej silnymi elementami logicznymi.

Niezależna konsolowa platformówka Where Is My Heart? także na PC - ilustracja #2
Typowy poziom w Where Is My Heart?

Jednym z najciekawszych aspektów tej produkcji jest konstrukcja map. Autorzy wzięli bowiem typowe dwuwymiarowe poziomy, pocięli je na małe kawałki, a następnie wymieszali, tworząc na ekranie mozaikę kadrów. Powoduje to, że zanim zajmiemy się typowo zręcznościowymi wyzwaniami musimy zawsze wpierw odkryć jak połączone są poszczególne fragmenty. Ponadto poziomy pełne są zagadek, których rozwiązanie wymaga współpracy pomiędzy postaciami.

Where is my Heart? wyprodukowało duńskie studio Die Gute Fabrik. Warto dodać, że gra została wyróżniona w kategorii najlepszego projektu studenckiego na Independent Games Festival 2009.

  1. Where is my Heart? – strona oficjalna

Jednocześnie polecamy przeczytanie ciekawego wywiadu z autorami, który opublikowany został na naszym siostrzanym serwisie gameplay.pl: