Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 marca 2021, 14:25

autor: AlexB

Crusader Kings 3 z opcją tortur poezją w kolejnym patchu

Poznaliśmy kolejną nowość, która pojawi się w Crusader Kings 3 wraz z aktualizacją 1.3. Chodzi o opcję tworzenia poezji, którą będzie można na przykład... torturować więźniów. Ponadto otrzymaliśmy mały wgląd w poprawki, jakie zaoferuje nadchodzący patch.

W SKRÓCIE
  1. Firma Paradox zaprezentowała kolejną nowość, która znajdzie się w CK3 wraz z patchem 1.3.
  2. Chodzi o poezję, za pomocą której będzie można uwodzić bądź obrażać postacie niezależne lub torturować więźniów.
  3. Ponadto szwedzka ekipa zaoferowała drobny wgląd w pomniejsze poprawki i dodatki, jakie znajdą się w nadchodzącej aktualizacji – chodzi między innymi o poprawki w balansie i interfejsie.
  4. Jak na razie nie wiadomo, kiedy patch 1.3 będzie miał swoją premierę.

Firma Paradox Interactive kontynuuje opisywanie nowości, jakie znajdą się w nadchodzącym dużym patchu do Crusader Kings III, który będzie nosił sygnaturę 1.3. W ubiegłym tygodniu poznaliśmy szczegóły na temat zim oraz pewnych zmian na mapie kampanii, które wkrótce pojawią się w tytule. Natomiast w tym szwedzka ekipa skupiła się na prezentacji tego, jak w najnowszej odsłonie popularnego cyklu strategii będzie wyglądał przygotowywany przez nią system poezji, czyli aspektu, który pełnił dość interesującą rolę w średniowiecznym życiu dworskim i kościelnym.

Jak być może pamiętacie, cecha Poeta była już obecna w Crusader Kings II. Jednak według zapewnień twórców, jej funkcja w Crusader Kings III ma być dużo bardziej rozwinięta. Przede wszystkim, gdy postanowimy, że nasza postać powinna coś napisać, po skończonym procesie będziemy mogli przeczytać jej dzieło. Zostanie ono bowiem uformowane losowo na podstawie naszych decyzji dotyczących jego tematu (do wyboru mają być miłość, dziedzictwo, żałoba, konflikt i obraza). Na start generator ma potrafić stworzyć poemat złożony z od dwóch do czterech wersów (nie licząc tytułu), lecz przedstawiciele firmy Paradox mają nadzieję, że w dalszej przyszłości zostanie on rozbudowany.

Poezją można torturować... - Crusader Kings 3 z opcją tortur poezją w kolejnym patchu - wiadomość - 2021-03-03
Poezją można torturować...

No dobrze, lecz do czego w ogóle mogą się przydać napisane przez nasze postacie teksty? Na przykład do... torturowania więźniów. Wszakże nasz bohater, niczym Neron, niekoniecznie musi być wybitnym poetą, a głębia jego tekstów może przypominać utwory Tomasza Niecika. W takim przypadku wielogodzinna recytacja jego najgorszych dzieł sprawi, że nieszczęśnik postawiony w roli słuchacza otrzyma bardzo dużą ilość punktów stresu.

Ponadto wiersze będzie można wykorzystać do uwodzenia bądź obrażania postaci niezależnych. Również one otrzymają opcję wysłania nam swoich dzieł. Z pewnością podniesie to nieco imersję podczas rozgrywki w Crusader Kings III i nieraz doprowadzi do zabawnych sytuacji.

...uwodzić... - Crusader Kings 3 z opcją tortur poezją w kolejnym patchu - wiadomość - 2021-03-03
...uwodzić...

Opis systemu poezji to jednak nie jedyna atrakcja przygotowana przez przedstawicieli Paradox Interactive w ramach najnowszego dziennika deweloperskiego. Zaoferowali oni również niewielki wgląd w mniejsze dodatki i poprawki, jakie zaoferuje patch 1.3. Mowa tu między innymi o poprawkach w balansie (doczekają się ich między między innymi perki dynastyczne oraz przejście z systemu plemiennego na feudalny), nowościach w interfejsie (dodana zostanie na przykład opcja śledzenia trasy marszu sojuszników) czy kolejnych opcjach podczas wasalizacji (będzie można na przykład zaoferować łagodniejszy kontrakt, by zachęcić kogoś do zostania naszym poddanym) i sądzenia z przewinień innych postaci (pojawi się szansa ich ułaskawienia w zamian za poprawę opinii). Dodatkowe szczegóły znajdziecie w tym miejscu.

...i obrażać. - Crusader Kings 3 z opcją tortur poezją w kolejnym patchu - wiadomość - 2021-03-03
...i obrażać.

Aktualizacja 1.3 ma pojawić się równolegle z pierwszym dużym DLC do Crusader Kings III. Niestety jak na razie nie wiemy, kiedy dodatek ten będzie miał swoją premierę. Informacje na ten temat powinniśmy jednak poznać 13 marca podczas transmisji Paradox Insider.

  1. Oficjalna strona gry Crusader Kings III
  2. Recenzja Crusader Kings 3 – ta gra nie ma konkurencji