Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 marca 2023, 20:51

autor: Zuzanna Domeradzka

Chuck Norris nie pomógł grze Crime Boss - pierwsze recenzje są kiepskie

Debiutujący dzisiaj FPS Crime Boss: Rockay City otrzymał pierwsze recenzje. Gra nie zachwyciła krytyków, mimo gwiazdorskiej obsady.

Źródło fot. 505 Games
i

Dziś swoją premierę ma pierwszoosobowa strzelanka Crime Boss: Rockay City. To pierwszy projekt czeskiego studia Ingame, który był promowany przede wszystkim obsadą złożoną z takich gwiazd kina akcji jak Michael Madsen, Danny Trejo i Chuck Norris. Niestety mimo ich obecności Crime Boss nie zachwyca – pierwsze recenzje są dość negatywne.

Już pierwszy gameplay, zaprezentowany podczas The Game Awards 2022, zniechęcił wielu graczy, którzy zainteresowali się produkcją. Wygląda na to, że ówczesne obawy były słuszne, bo według recenzentów Crime Boss: Rockay City nie jest tytułem ani rewolucyjnym, ani nawet interesującym. Wśród krytyków powtarza się stwierdzenie, że jest wiele innych gier kooperacyjnych, w których można bawić się lepiej ze znajomymi niż w Crime Bossie. Oprócz tego tytuł cierpi na wiele innych problemów – projekt zarówno postaci, jak i misji wydaje się być przestarzały, przez co produkcja sprawia wrażenie, jakby została wydana o kilkanaście lat za późno.

Nie ma tu wystarczająco wiele, aby skłonić kogokolwiek do pozostania przy grze na dłużej niż jedną noc z kilkoma znajomymi. Cały projekt jest niewątpliwie listem miłosnym dla filmów akcji z lat 90., ale sposób jego wykonania mija się z celem – fragment recenzji z serwisu Inverse.

Wykorzystanie hollywoodzkich talentów, których najlepsze czasy już minęły, jest decyzją, która nie wnosi niczego do gry i nie wystarcza nawet, aby odwrócić moją uwagę od rozgrywki, którą robiło się lepiej dziesięć lat temu – fragment recenzji z serwisu GGRecon.

Mimo że obecność Norrisa nie pomaga grze, to są też dobre strony Crime Boss: Rockay City, na które zwracają uwagę dziennikarze. Są nimi całkiem niezłe pomysły na rozgrywkę oraz klimat. Niewykorzystany potencjał sprawił jednak, że na ten moment gra w serwisie Metacritic ma średnią ocen 55/100 na podstawie ośmiu opinii. Niewykluczone zatem, że wynik poprawi się z biegiem czasu (choć pogorszenia też nie można wykluczyć).

Crime Boss: Rockay City – wybrane recenzje

Poniżej prześledzicie wybrane noty krytyków.

  1. Everyeye.it – 70/100
  2. Inverse – 60/100
  3. Screen Rant – 50/100
  4. TheGamer – 40/100
  5. GGRecon – 40/100

Crime Boss: Rockay City zadebiutowało dzisiaj na PC-tach. Grę można kupić wyłącznie w sklepie Epic Games, gdzie do 4 kwietnia dostępna jest w obniżonej cenie, która wynosi 143,65 zł. Tytuł w późniejszym czasie wyjdzie także na konsole PS5 oraz Xbox Series X/S.

  1. Crime Boss: Rockay City w Epic Games Store