Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 października 2013, 19:56

autor: Michał "Ender" Kułakowski

Cosmic Star Heroine – kickstarter dwuwymiarowego JRPG w klimatach sci-fi

Trwa zbiórka pieniędzy na nową dwuwymiarową grę RPG, inspirowaną japońskimi produkcjami z gatunku, która przeniesie graczy do oryginalnego uniwersum sci-fi. Twórcami projektu jest zespół ze studia Zeboyd Games, odpowiedzialnego za gry, takie jak Cthulhu Saves the World czy Breath of Death VII: The Beginning.

Twórcy chcą jak najszybciej dostarczyć tytuł wszystkim kickstarterowiczom i zainteresowanym graczom - Cosmic Star Heroine – kickstarter dwuwymiarowego JRPG w klimatach sci-fi - wiadomość - 2013-10-02
Twórcy chcą jak najszybciej dostarczyć tytuł wszystkim kickstarterowiczom i zainteresowanym graczom

Zespół z niezależnego studia deweloperskiego Zeboyd Games, specjalizującego się w grach RPG inspirowanych japońskimi i konsolowymi tytułami z gatunku, rozpoczął zbiórkę pieniędzy na kolejny projekt, który będzie jego najprawdopodobniej największą i najbardziej ambitną produkcją. Cosmic Star Heroine ma być tradycyjnym jRPG-iem osadzonym w oryginalnym świecie sci-fi, który zawiera elementy zaczerpnięte z gier, takich jak Phantasy Star, Suikoden czy Chrono Trigger. Twórcy proszą graczy o 100 tysięcy dolarów. Nie zapowiadają przy tym dodatkowych opcji przy osiągnięciu wyższej sumy, ponieważ chcą dostarczyć grę na czas i nie przedłużać zbędnie procesu jej produkcji. Nie wykluczają jednak darmowych zestawów DLC. Premiera planowana jest na grudzień 2014 roku, na komputerach PC (Mac, Windows) oraz konsolach PlayStation 4 i PS Vita.

Główną bohaterką tytułu jest Alyssa L’Salle, jedna z najlepszych tajnych agentek galaktycznego rządu, która odkrywa groźną konspirację w jego samym sercu. Niespodziewanie staje się więc uciekinierką, walczącą z dawnymi pracodawcami oraz niebezpiecznymi podziemnymi organizacjami. W trakcie przygody zwiedzimy co najmniej trzy różne planety, zamieszkane nie tylko przez ludzi, ale także wiele ras obcych.

Dwuwymiarowy silnik gry naśladuje styl najpopularniejszych 16-bitowych RPG-ów. Eksploracja i walka odbywać będzie się na tym samym ekranie. Pojedynki rozgrywane są jednak w turach. Protagonistce towarzyszyć będzie drużyna złożona z napotkanych po drodze nietuzinkowych postaci. Twórcy obiecują skalowany poziom trudności, szanujący czas graczy i niewymagający wielogodzinnego grindowania czy levelowania postaci. Po trudach podróży odpoczniemy w bazie, którą rozbudujemy wraz z postępami w fabule.

Amerykańskie studio Zeboyd Games powstało w 2009 roku. Zostało założone przez dwóch przyjaciół Roberta Boyda oraz Williama Stiernberga, którzy do tej pory są jego jedynymi pracownikami. Poza grami Cthulhu Saves the World czy Breath of Death VII: The Beginning, deweloperzy stworzyli także trzeci i czwarty epizod serii Penny Arcade Adventures: On the Rain-Slick Precipice of Darkness.

  1. Cosmic Star Heroine na Kickstarterze
  2. Oficjalna strona studia Zeboyd Games