Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 marca 2012, 10:55

Commodore USA ujawniło komputer AMIGA Mini

Firma Commodore USA ujawnia komputer AMIGA Mini. Pod tą wywołującą nostalgię nazwą kryje się niewielkich rozmiarów pecet.

Commodore USA ujawniło komputer AMIGA Mini - ilustracja #1

Commodore USA to założona w 2010 roku firma, która produkuje pecety opatrzone wywołującymi niezwykłą nostalgię u graczy markami Commodore i Amiga. Producent ten właśnie zapowiedział swój najnowszy komputer o nazwie AMIGA Mini.

Obudowa AMIGI Mini wykonana została w całości z aluminium i dostępna jest w dwóch wersjach kolorystycznych. Trzeba przyznać, że całość wyglądem mocno przypomina komputery Mac Mini. Jednostka ma małe rozmiary - 19,1 cm x 19,1 cm x 7,5 cm Co ciekawe, w przeciwieństwie do większości tego typu maluchów wyposażono ją w czytnik Blu-Ray. Komputer posiada 16 GB pamięci DDR3 i napędza go procesor Core i7-2700k 3.5GHz oraz karta grafiki GeForce GT 430 1 GB. Standardowo sprzęt sprzedawany jest z dyskiem twardym o objętości 1 TB, ale można go wymienić na dysk SSD o rozmiarach 300 lub 600 GB.

Niestety, spory szok wywołuje cena urządzenia. Commodore USA życzy sobie bowiem za wersję z dyskiem 1 TB aż 2495 dolarów, czyli w przeliczeniu około 8360 złotych. Natomiast za model z dyskiem 600 GB SSD trzeba zapłacić 3490 dolarów (ponad 11700 złotych). Ciekawi nas, ile osób będzie skłonnych wyłożyć takie pieniądze po to, aby cieszyć się wygrawerowanym w aluminium logiem Amigi.

Commodore USA ujawniło komputer AMIGA Mini - ilustracja #2 AMIGA Mini to nie jedyny komputer w ofercie Commodore USA. Firma produkuje również m.in Commodore 64x. Jest to nic innego jak współczesny pecet zamknięty w obudowie wzorowanej na C64. Co ciekawe, urządzenie działa na specjalnej wersji Linuxa nazwanej Commodore OS Vision, która pozwala uruchamiać programy z 8-bitowego pierwowzoru.