Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 7 stycznia 2020, 12:15

autor: AlexB

Collider: Christian Bale negocjuje rolę w Thor: Love and Thunder

Według informacji serwisu Collider, Christian Bale negocjuje rolę w Thor: Love and Thunder, czyli nadchodzącym komiksowym widowisku należącym do MCU. Premiera filmu zaplanowana jest na listopad 2021 roku.

Niewykluczone, że już wkrótce Christian Bale stanie się częścią ogromnej rodziny filmowego uniwersum Marvela. Jak podaje serwis Collider, znany brytyjski aktor, którego mogliśmy ostatnio oglądać w bardzo ciepło przyjętym zarówno przez krytyków, jak i widzów Le Mans '66 (ang. Ford v Ferrari), negocjuje obecnie rolę w Thor: Love and Thunder, czyli kolejnej odsłonie przygód popularnego superbohatera inspirowanego mitologią nordycką. Nie jest to jednak oficjalna informacja. Jak na razie zarówno Marvel, jak i sam zainteresowany nie skomentowali całej sprawy.

Czy Christian Bale stanie się częścią ekipy MCU? - Collider: Christian Bale negocjuje rolę w Thor: Love and Thunder - wiadomość - 2020-01-07
Czy Christian Bale stanie się częścią ekipy MCU?

Warto przypomnieć, że kino superbohaterskie nie jest dla Christiana Bale'a niczym nowym. Dla wielu pochodzący z Walii aktor jest kojarzony przede wszystkim z roli Batmana/Bruce'a Wayne'a w kultowej już trylogii o Mrocznym Rycerzu autorstwa Christophera Nolana. Gdyby faktycznie dostał on angaż w Thor: Love and Thunder, to byłby jednym z kilku aktorów współtworzących MCU, którzy w przeszłości wystąpili w ekranizacjach komiksów DC. Do tej grupy należą między innymi Michael Keaton (który notabene również niegdyś wcielił się w Człowieka Nietoperza), Taika Waititi, Laurence Fishburne czy Tommy Lee Jones.

W Thor: Love and Thunder Jane Foster (w tej roli Natalie Portman) zyska moce Thora. / Źródło: CNet - Collider: Christian Bale negocjuje rolę w Thor: Love and Thunder - wiadomość - 2020-01-07
W Thor: Love and Thunder Jane Foster (w tej roli Natalie Portman) zyska moce Thora. / Źródło: CNet

Thor: Love and Thunder zadebiutuje w kinach w Polsce i na świecie w listopadzie przyszłego roku. Jest to jeden z najbardziej wyczekiwanych przez miłośników Marvel Cinematic Universe filmów. Mają oni nadzieję, że Taika Waititi utrzyma formę z doskonale przyjętego Thor: Ragnarok i ponownie uda mu się stworzyć przyjemną produkcję, sprawnie balansującą humor i dramatyzm. Odpowiedni poziom ma również zapewnić obsada. Już teraz wiemy, że w filmie wystąpią między innymi Chris Hemsworth, Tessa Thompson oraz Natalie Portman. Ta ostatnia powróci do roli niegdysiejszej ukochanej Thora, Jane Foster. W nadchodzącym filmie, podobnie jak w komiksach, zyska ona moce boga piorunów.

  1. Oficjalna strona internetowa Marvel Cinematic Universe