Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 26 lutego 2021, 10:00

autor: Ness

Co obejrzeć na Netflixie, HBO GO i Prime Video w weekend 26-28 lutego 2021

Podpowiadamy, co obejrzeć w weekend 26-28 lutego 2021 roku w związku z premierami filmów i seriali na najpopularniejszych platformach streamingowych: Netfliksie, HBO GO i Amazon Prime Video.

W erze pozamykanych multipleksów większość czasu przeznaczanego na filmy i seriale spędzamy w sieci, próbując wybrać coś z bogatych bibliotek dostępnych w Polsce platform streamingowych. Jeżeli nie lubicie siedzieć godzinami nad poszukiwaniem produkcji do obejrzenia, to postaramy się Wam pomóc – wybraliśmy pięć wartych zobaczenia tytułów, które dopiero co pojawiły się bądź pojawią na Netfliksie, HBO GO i Amazon Prime Video. Poniższa lista dotyczy weekendu od 26 do 28 lutego 2021 roku. Zaczynajmy!

Kajko i Kokosz – Netflix

Co to: polski serial animowany adaptujący serię komiksów Janusza Christy

Od kiedy dostępny na platformie: od 28 lutego

Rok premiery: 2021

Dwóch słowiańskich wojów broni swojego grodu – Mirmiłowa – przed atakiem groźnych Zbójcerzy. Tak w skrócie można opisać historię Kajko i Kokosza, czyli postaci stworzonych przez nieodżałowanego Janusza Christę w 1972 roku. 28 lutego przeniosą się z kartek komiksu na srebrny ekran, ponieważ Netflix wraz z polskim studiem EGoFILM przygotował serial, którego pierwszy sezon pojawi się na platformie streamingowej już w tę niedzielę. Projekt powstał we współpracy Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Fundacji Kreska im. Janusza Christy. Scenariusz bazuje na podstawie oryginalnych komiksów, a każdy odcinek ma być adaptacją jednego albumu. Głosów użyczyli m.in.: Artur Pontek, Michał Piela, Jarosław Boberek i Abelard Giza.

Człowiek, który gapił się na kozy – Amazon Prime Video

Co to: absurdalna komedia o wojnie w stylu New Age z wąsatym George’em Clooneyem

Od kiedy dostępny na platformie: od 23 lutego

Rok premiery: 2009

Grany przez Ewana McGregora reporter w poszukiwaniu sensacyjnego tematu trafia na trop eksperymentalnego oddziału wojskowego, którego praktyki są dalekie od stosowanych w zwyczajnej armii. W trakcie swojego śledztwa poznaje Lyna Cassady’ego (George Clooney), jednego z żołnierzy owej jednostki mającego za cel odnaleźć swojego zaginionego dowódcę. Tak zaczyna się komedia, która swoim specyficznym humorem przypomina mieszankę parodii z lat 80. i filmów braci Coen. Wojna w filmie Granta Heslova jest absurdalnie głupia, lecz wszyscy biorą ją na serio, a zwłaszcza dowódca zapatrzony w ideologię będącą połączeniem założeń ruchów ruchów hipisowskich oraz New Age. Satyra z tej opowieści wybrzmiewa jeszcze mocniej, kiedy okazuje się, że została oparta na wydarzeniach, które miały miejsce naprawdę. Oprócz McGregora i Clooneya w filmie występują również Jeff Bridges, Stephen Lang i Kevin Spacey.

Pelé – Netflix

Co to: dokument o jednym z najlepszych piłkarzy w historii

Od kiedy dostępny na platformie: od 23 lutego

Rok premiery: 2021

W 2019 roku swój film dokumentalny otrzymał niedawno zmarły Diego Maradona, przez wielu uważany za jednego z najlepszych zawodników w historii piłki nożnej. Dwa lata później premiery dokumentu o sobie doczekał się również inny legendarny piłkarz, stawiany wymiennie z Argentyńczykiem na szczycie futbolu. Mowa o Edsonie Arantesie do Nascimento, którego cały świat poznał pod pseudonimem Pelé. Wyprodukowana przez Kevina MacDonalda (Ostatni król Szkocji, Whitney) opowieść zabiera widzów do trapionej problemami Brazylii lat 50. i 60., w której tytułowy bohater stał się niemalże bogiem. Film skupia się zarówno na sukcesach Brazylijczyka, jak i jego roli w zmieniającej się politycznie przestrzeni.

Most szpiegów – HBO Go

Co to: jeszcze jedna lekcja amerykańskiego patriotyzmu od Stevena Spielberga

Od kiedy dostępny na platformie: od 21 lutego

Rok premiery: 2015

Steven Spielberg w swojej produkcji z 2015 roku nie próbował zaskoczyć widzów, zwłaszcza tych amerykańskich, niczym nowym. Obsadził lubianego Toma Hanksa oraz zastosował kilka znanych trików, by raz jeszcze uraczyć kinomanów epicką historią o bohaterstwie jednego człowieka. Efekt możecie zobaczyć od poniedziałku na HBO Go. Zarówno widzowie, jak i krytycy docenili kolejną patriotyczną, osadzoną w realiach Zimnej Wojny opowieść Spielberga. Film otrzymał sześć nominacji do Oscara i ostatecznie skończył z jedną statuetką w kategorii „najlepszy aktor drugoplanowy”, którą otrzymał Mark Rylance.

Porachunki – Netflix

Co to: pełnometrażowy debiut Guya Ritchiego, twórcy m.in. Przekrętu oraz Kryptonim U.N.C.L.E.

Od kiedy dostępny na platformie: od 28 lutego

Rok premiery: 1998

Filmy Guya Ritchiego od zawsze dzieliły widzów. Jedni uważają go za jednego z prekursorów postmodernizmu w kinematografii, inni zarzucają mu kiczowatość i nadmierne efekciarstwo. Niemniej trzeba Brytyjczykowi oddać, że nieważne czy robi kolejną gangsterską historię, adaptuje znaną markę lub tworzy film dla Disneya, o jego produkcjach zawsze jest głośno. W niedzielę na Netfliksa trafi jego pełnometrażowy debiut, który przetarł szlaki m.in. dla Przekrętu i Rock’N’Rolla. Mowa o zrealizowanych za 1,5 miliony dolarów Porachunkach. To w tym dziele pojawią się pierwsze charakterystyczne motywy dla filmów Ritchiego. Zarówno te fabularne, jak i techniczne. Ten tytuł był również filmowym debiutem dla znanego ówcześnie walijskiego piłkarza Vinniego Jonesa oraz obecnego gwiazdora kina akcji – Jasona Stathama.