Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 21 maja 2021, 13:30

autor: Karol Laska

Co obejrzeć na Netflixie, HBO GO i Prime Video 21-23 maja 2021 roku

Podpowiadamy, co obejrzeć w weekend 21-23 maja 2021 roku w związku z premierami filmów i seriali na trzech najpopularniejszych platformach streamingowych: Netfliksie, HBO GO i Amazon Prime Video.

Co prawda kina już powoli się otwierają, ale i tak nadal większość czasu spędzamy w sieci, próbując wybrać coś z bogatych bibliotek dostępnych w Polsce platform streamingowych. Jeżeli nie lubicie siedzieć godzinami nad poszukiwaniem produkcji do obejrzenia, to postaramy się Wam pomóc – wybraliśmy 5 wartych zobaczenia tytułów, które dopiero co się pojawiły bądź pojawią na Netfliksie, HBO GO i Amazon Prime Video. Poniższa lista dotyczy weekendu od 21 do 23 maja 2021 roku. Zaczynajmy!

Armia umarłych (Army of the Dead) - Netflix

 1. Co to: heist movie w samym środku apokalipsy zombie
 2. Od kiedy dostępny na platformie: od 21 maja
 3. Rok premiery: 2021
 1. Armia umarłych na Netfliksie

Snyder bardzo szybko powraca po swoim życiowym projekcie w postaci wersji reżyserskiej Ligi Sprawiedliwości, ale tym razem postanawia trochę wyluzować i zapewnić widzom widowisko odmóżdżające i pełne dystansu do obranej przez siebie konwencji. Mowa o Armii umarłych, czyli filmie łączącym wszystko to, co najlepsze w wysokobudżetowym kinie akcji z heist movie (czyli gatunkiem traktującym o napadach na bank) oraz motywem postapokalipsy z żywymi trupami w roli głównej. Jeżeli ogrywaliście godzinami takie tytuły jak Left 4 Dead 2 czy Killing Floor, to z pewnością poczujecie się przy nowym dziele Snydera jak w domu. A więcej o filmie przeczytacie w recenzji Huberta.

Prawdziwe męstwo (True Grit) – HBO GO

 1. Co to: western braci Coen z gwiazdorską obsadą
 2. Od kiedy dostępny na platformie: od 21 maja
 3. Rok premiery: 2010
 1. Prawdziwe męstwo na HBO GO

Bracia Coen to obok Quentina Tarantino jedni z najodważniejszych amerykańskich reżyserów naszych czasów. Uwielbiają oni wyginać obrane przez siebie konwencje do granic możliwości, podobnie zrobili ponad 10 lat temu, kiedy to wzięli się za gatunek westernu. Zapomnijcie jednak o kowbojach w klasycznym wydaniu. Prawdziwe męstwo opowiada bowiem nieszablonową historię zemsty, której głównymi bohaterami są ludzie niepasujący do Dzikiego Zachodu, jaki znamy z filmów Sergio Leone. Wśród nich znajdziemy bowiem pewną siebie, zadziorną 14-latkę, zapijaczonego szeryfa czy wąsatego dżentelmena wprost z Teksasu. Dziwna to ekipa i jedyny w swoim rodzaju twór – z pewnością wart uwagi.

Gangster Squad. Pogromcy mafii (Gangster Squad) – Netflix

 1. Co to: atrakcyjny blockbuster z nutą kina gangsterskiego
 2. Od kiedy dostępny na platformie: od 21 maja
 3. Rok premiery: 2013
 1. Gangster Squad. Pogromcy mafii na Netfliksie

Hollywoodzkie blockbustery mają zwykle zestaw bazowych cech, którymi dysponują, aby przyciągnąć uwagę odbiorców. Reprezentują one zwykle gatunek kina sensacyjnego, odznaczają się masą komputerowych efektów specjalnych, a na ekranie oglądamy najczęściej heroicznego mężczyznę próbującego przetrzepać skórę paru pomniejszym oprychom. Dobrze więc widzieć raz na jakiś, że twórcy nie boją się poeksperymentować z tą oklepaną formułą i stworzyć wysokobudżetowe kino, które ogląda się nieco inaczej od pierwszego lepszego Mission: Impossible. I choć Gangster Squad, bo o nim mowa, nie jest filmem perfekcyjnym, to pokazuje, że nie tylko Scorsese ma monopol na tworzenie filmów gangsterskich, a te wcale nie muszą być trzygodzinnymi epopejami o zabarwieniu egzystencjalnym. Okazuje się, że tego rodzaju dzieła sprawdzają się również świetnie jako niezobowiązująca, pełna zwrotów akcji rozrywka.

Solos – Amazon Prime Video

 1. Co to: antologia serialowa o ludziach samotnych
 2. Od kiedy dostępny na platformie: od 21 maja
 3. Rok premiery: 2021
 1. Solos na Amazon Prime Video

Poczucie samotności i izolacja od świata zewnętrznego towarzyszą wielu z nas w trakcie trwania pandemii koronawirusa. A jako że wszystkie nasze traumy i negatywne emocje lubią być wywlekane na wierzch przez artystów, to na Prime Video trafił właśnie Solos, czyli serialowa antologia science fiction, która przedstawia postacie próbujące poradzić sobie z życiem w odosobnieniu i totalnej alienacji. Twórcy naprawdę chcą, abyśmy dali szansę temuż dziełu, dlatego też postarali się o nie lada obsadę. Jest tu siedzący na ławce i udający mędrca (znowu) Morgan Freeman, znani z dzieł Marvela Anthony Mackie i Dan Stephens, a także jedna z żeńskich aktorskich legend, Helen Mirren. Poważne nazwiska, oby przełożyły się na wysoki poziom serialu.

Obecnie Amazon Prime nie ma oficjalnego wsparcia w Polsce (ale to się zmieni, ponieważ Amazon otworzył polską wersję serwisu), ale to nie powinno przeszkodzić Wam w oglądaniu – wystarczy skorzystać z konta założonego na Amazon UK. Jeżeli chcecie się zarejestrować, skorzystajcie z tego linka.

Specjalista od niczego (Master of None) – sezon trzeci– Netflix

 1. Co to: komedia obyczajowa o próbującym odnaleźć się w wielkomiejskich realiach stand-uperze
 2. Od kiedy dostępny na platformie: od 23 maja
 3. Rok premiery: 2021
 1. Specjalista od niczego na Netfliksie

Co drugi współczesny serial komediowy opiera się nie tylko na udanych żartach i naturalnym humorze, ale i na wartościowym, życiowym przekazie. Śmiech dla samego śmiechu już dawno przestał być w kinematografii wielką wartością, nawet twórcy sitcomów chcą wzbudzić w widzach jakąś refleksję. Specjalista od niczego jest jednym ze sztandarowych przykładów serialów tragikomicznych w swojej narracji. Indyjsko-amerykański stand-uper próbuje odnaleźć się w trudzie codzienności i jakoś połączyć koniec z końcem. Robi to co prawda z uśmiechem na ustach, ale nie raz musi stawić czoła poważnym problemom. Produkcja cieszy się bardzo pozytywnymi opiniami, a ostatnio, ni stąd, ni zowąd, zapowiedziano jej trzeci sezon. Ten zadebiutuje już w niedzielę na Netfliksie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety, filmy i gry.

 1. Co obejrzeć na Netfliksie, HBO GO i Prime Video 14-16 maja 2021 roku
 2. Strona internetowa Netflixa
 3. Strona internetowa HBO GO
 4. Strona internetowa Amazon Prime Video