Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 11 czerwca 2021, 12:30

autor: Karol Laska

Co obejrzeć na Netflixie, HBO GO i Prime Video 11-13 czerwca 2021 roku

Podpowiadamy, co obejrzeć w weekend 11-13 czerwca 2021 roku w związku z premierami filmów i seriali na trzech najpopularniejszych platformach streamingowych: Netfliksie, HBO GO i Amazon Prime Video.

Co prawda kina już powoli się otwierają, ale i tak nadal większość czasu spędzamy w sieci, próbując wybrać coś z bogatych bibliotek dostępnych w Polsce platform streamingowych. Jeżeli nie lubicie siedzieć godzinami nad poszukiwaniem produkcji do obejrzenia, to postaramy się Wam pomóc – wybraliśmy 5 wartych zobaczenia tytułów, które dopiero co się pojawiły bądź pojawią na Netfliksie, HBO GO i Amazon Prime Video. Poniższa lista dotyczy weekendu od 11 do 13 czerwca 2021 roku. Zaczynajmy!

Doktor Sen (Doctor Sleep) - Netflix

 1. Co to: sequel kultowego Lśnienia Stanleya Kubricka na podstawie prozy Stephena Kinga
 2. Od kiedy dostępny na platformie: od 10 czerwca
 3. Rok premiery: 2019
 1. Doktor Sen na Netfliksie

Stephen King napisał mnóstwo książek w konwencji horroru albo psychologicznego dreszczowca, które doczekały się kinowej adaptacji. Nie wszystkie przełożenia prozy na ekran były jednak w stu procentach udane, ale jeśli już mamy wybierać jedną z najlepszych interpretacji powieści Kinga, to będzie nią z pewnością kultowe Lśnienie Stanleya Kubricka. Nie każdy wie, że historia młodego Danny’ego Torrance’a była kontynuowana w dziele pod tytułem Doktor Sen, które doczekało się ekranizacji stosunkowo niedawno, bo w 2019 roku (niemalże 40 lat po premierze The Shining). Nie jest to może dzieło tak wybitne, jak to Kubricka, ale z pewnością ciekawie eksperymentuje z konwencją horroru, a w roli głównej oglądamy Ewana McGregora, więc czego można więcej chcieć?

Na skraju jutra (Edge of Tomorrow) – HBO GO

 1. Co to: ten film science fiction, w którym Tom Cruise udaje robota i walczy z obcymi
 2. Od kiedy dostępny na platformie: od 13 czerwca
 3. Rok premiery: 2014
 1. Na skraju jutra na HBO GO

Przyzwyczailiśmy się już do tego, że kilka razy do roku Hollywood serwuje nam fantastycznonaukowe blockbustery, które reprezentują sobą raczej średni poziom, ale ogląda się je całkiem nieźle ze względu na jakość efektów specjalnych i znane twarze w obsadzie. Czasem jednak dochodzi do odstępstwa od reguły i do kin wchodzi wysokobudżetowe SF będące czymś więcej niż odgrzewanym kotletem. Takim powiewem świeżości było w 2014 roku Na skraju jutra z Tomem Cruise’em i Emily Blunt, czyli niesamowicie spektakularne widowisko przedstawiające pojedynek ludzi w specjalnych mechanicznych kombinezonach z obcymi. I choć na papierze nie brzmi to jak odkrycie Ameryki, tak o świetności dzieła przekonacie się w zaledwie kilka chwil po jego odpaleniu. Naprawdę świetny wybór dla żądnych wartkiej i w miarę logicznej akcji widzów.

Lupin – część druga - Netflix

 1. Co to: ciąg dalszy historii o dżentelmeńskim złodziejaszku
 2. Od kiedy dostępny na platformie: od 11 czerwca
 3. Rok premiery: 2021
 1. Lupin na Netfliksie

Lupin był jednym z najgorętszych serialowych hitów Netfliksa początku tego roku – widzom spodobała się ta francuska, dynamicznie zrealizowana opowieść o szarmanckim, dość sympatycznym kieszonkowcu próbującym pomścić swojego ojca. Co prawda zarzucano jej parę logicznych błędów na przestrzeni całej fabuły, ale część z nich być może zostanie wyjaśniona w drugiej części pierwszego sezonu, która ma dziś swoją premierę. W roli głównej znów zobaczymy Omara Sy, czyli popularnego aktora, którego kojarzyć możecie chociażby ze świetnego dramatu pod tytułem Nietykalni.

Flack – sezon drugi - Amazon Prime Video

 1. Co to: dramat o kobietach odpowiedzialnych za życie medialne celebrytów
 2. Od kiedy dostępny na platformie: od 11 czerwca
 3. Rok premiery: 2021
 1. Flack na Amazon Prime Video

Wielu ludzi zastanawia się, jak celebrytom udaje się wieść tak idealne, przynajmniej z perspektywy medialnej, życie, a prawda jest taka, że stoi za nimi rzesza fachowców odpowiedzialnych za utrzymanie właściwego wizerunku takiej gwiazdy. Właśnie o takowych publicystkach od czarnej roboty opowiada serial Amazona pod tytułem Flack, który nie tylko ukazuje kulisy prac pań od PR-u, ale i przedstawia ich mocno burzliwe życia prywatne. Produkcja przyjęła się na tyle dobrze, że swoją premierę ma dzisiaj drugi sezon. Jeżeli lubicie spoglądać z ukrycia na mroczną stronę kapitalizmu, to Flack jest dla Was stworzone.

Sprawdź 30 dni Amazon Prime za darmo, wystarczy zarejestrować się pod tym linkiem. Prime Video nie ma jeszcze oficjalnego wsparcia w Polsce, ale to się zmieni, ponieważ Amazon otworzył polską wersję serwisu. Obecnie wystarczy użyć konta na Amazon UK.

Włoskie wakacje (Made in Italy) – HBO GO

 1. Co to: lekki letni dramat w samym sercu Toskanii
 2. Od kiedy dostępny na platformie: od 13 czerwca
 3. Rok premiery: 2020

To teraz czas na coś w sam raz na leniwy wieczór po upalnym dniu, czyli Włoskie wakacje. I choć polecamy takowe przeżyć samemu, tak istnieje również opcja spędzenia ich wspólnie z popularnym Liamem Neesonem, który jest główną gwiazdą wspomnianego filmu. Tym razem jednak nie biega z gnatem po mieście, poszukując swojej córki, a uśmiecha się, odpoczywa, spędza miło czas z ludźmi. Nie zabraknie oczywiście chwil na poważniejsze życiowe zadumy i refleksje, ale te nie przytłaczają, a seans z pewnością nosi znamiona przeżycia co najmniej sympatycznego. I choć daleko Włoskim wakacjom do oryginalności, tak wykorzystywane przez twórców schematy po prostu się sprawdzają, choć z pewnością pomaga im fakt, że całość rozgrywa się w Toskanii, na którą wystarczy spojrzeć w kadrze, by zdążyć się w niej zakochać.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety, filmy i gry.

 1. Co obejrzeć na Netflixie, HBO GO i Prime Video 4-6 czerwca 2021 roku
 2. Strona internetowa Netflixa
 3. Strona internetowa HBO GO
 4. Strona internetowa Amazon Prime Video