filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 4 czerwca 2021, 11:45

autor: Karol Laska

Co obejrzeć na Netfliksie, HBO GO i Prime Video 4-6 czerwca 2021 roku

Podpowiadamy, co obejrzeć w weekend 4-6 czerwca 2021 roku w związku z premierami filmów i seriali na trzech najpopularniejszych platformach streamingowych: Netfliksie, HBO GO i Amazon Prime Video.

Co prawda kina już powoli się otwierają, ale i tak nadal większość czasu spędzamy w sieci, próbując wybrać coś z bogatych bibliotek dostępnych w Polsce platform streamingowych. Jeżeli nie lubicie siedzieć godzinami nad poszukiwaniem produkcji do obejrzenia, to postaramy się Wam pomóc – wybraliśmy 5 wartych zobaczenia tytułów, które dopiero co się pojawiły bądź pojawią na Netfliksie, HBO GO i Amazon Prime Video. Poniższa lista dotyczy weekendu od 4 do 6 czerwca 2021 roku. Zaczynajmy!

Łasuch (Sweet Tooth) - Netflix

 1. Co to: ekranizacja bardzo dziwnego komiksu DC w klimatach „postapo”
 2. Od kiedy dostępny na platformie: od 4 czerwca
 3. Rok premiery: 2021
 1. Łasuch na Netfliksie

Powstała kolejna serialowa ekranizacja komiksów DC i zapewne część z Was zakrywa już twarz, aby przykryć potężne ziewnięcie, ale akurat na tę konkretną produkcję, czyli Łasucha, warto zwrócić uwagę. Nawet jeśli nie przepadacie za kinem superbohaterskim. Jest to bowiem historia niezwykle oryginalna i dziwaczna zarazem. Akcja osadzona została w realiach postapokaliptycznych – wskutek tajemniczej choroby zakaźnej na świecie umiera wielu ludzi, a osoby nowo narodzone nabywają zwierzęcych cech fizycznych. I jeśli tylko czytacie ten zarys fabuły, to dość uzasadnione mogą być Wasze wątpliwości, co do potencjalnego powodzenia serialu, gdyż ten bierze się za bardzo komiksową i trudną do przełożenia na ekran historię. Od razu jednak uspokajamy, gdyż krytycy jak na razie są zgodni – Sweet Tooth to po prostu dobry serial i powiew świeżości w gatunku.

Dobry rok (A Good Year) – HBO GO

 1. Co to: lekki i ciepły film obyczajowy od twórcy Obcego
 2. Od kiedy dostępny na platformie: od 3 czerwca
 3. Rok premiery: 2006

Ridleya Scotta kojarzymy raczej ze spektakularnymi widowiskami audiowizualnymi pokroju Obcego, Gladiatora czy Marsjanina, a Dobry rok z 2006 roku wydaje się zaprzeczać tej tezie. Jest to bowiem dość kameralny, lekki, wręcz wakacyjny film obyczajowy z elementami komedii romantycznej. Sporo tu prostej życiowej filozofii i piękna codzienności – gdybyśmy nie znali chęci Scotta do eksperymentowania z najróżniejszymi gatunkami, to bylibyśmy w niemałym szoku, że coś takiego wyszło spod jego ręki. Niezmienny pozostał natomiast jeden element jego dzieł, czyli gwiazdorska obsada. W rolach głównych wystąpili jego ulubieniec Russell Crowe, przepiękna Marion Cotillard, jak i jeszcze wówczas młodziutki Freddie Highmore. Relaksujący i przyjemnie emocjonalny seans, to możemy zapewnić.

 1. Dobry rok na HBO GO

Pretty Guardian Sailor Moon Eternal The Movie – Netflix

 1. Co to: powrót kultowego anime o charakterystycznej nastolatce walczącej z siłami zła
 2. Od kiedy dostępny na platformie: od 3 czerwca
 3. Rok premiery: 2021
 1. Pretty Guardian Sailor Moon Eternal The Movie na Netfliksie

Legendarna seria anime (oparta zresztą na jeszcze bardziej legendarnej mandze), Sailor Moon, powraca na mały ekran po latach rozłąki. Przesadna słodycz, groteskowy rodzaj ekspresji i jedyne w swoim rodzaju podejście do gatunku superbohaterskiego, nawiązujące do przerysowanej w samych swoich założeniach konwencji „magic girl” (opowieści o dziewczynach dysponujących nadludzkimi mocami) – te wszystkie elementy stanowią o nieco uroczej, a trochę przerażającej dziwności tejże japońskiej animacji. Fani Czarodziejki z księżyca mogą zobaczyć ją ponownie dzięki Netfliksowi, który zaopiekował się marką i umożliwił stworzenie dwuczęściowego filmu. A od wczoraj oglądać możemy „akt pierwszy”.

DOM – Amazon Prime Video

 1. Co to: brazylijski kryminał z kartelami narkotykowymi o pościgu ojca za synem
 2. Od kiedy dostępny na platformie: od 4 czerwca
 3. Rok premiery: 2021
 1. DOM na Amazon Prime Video

Amazon Prime Video nie zwalnia tempa i od jakiegoś czasu konsekwentnie publikuje na swojej platformie nowe seriale w co najwyżej tygodniowym odstępie czasowym. Tym razem przyszła pora na produkcję pochodzenia brazylijskiego pod tytułem DOM. A jeśli Ameryka Południowa, to i kartele narkotykowe, bo jakże mogłoby być inaczej? Fabuła dzieła prezentowana jest z dwóch perspektyw – Pedro, poważanego dilera narkotykowego, oraz Victora, jego ojca pracującego w policji. Mamy więc do czynienia z bardzo złożoną i pełną sprzecznych emocji relacją rodzinną. Spory potencjał tkwi w tej historii, ale czy został on w pełni wykorzystany? O tym możecie przekonać się sami.

Obecnie Amazon Prime nie ma oficjalnego wsparcia w Polsce (ale to się zmieni, ponieważ Amazon otworzył polską wersję serwisu), ale to nie powinno przeszkodzić Wam w oglądaniu – wystarczy skorzystać z konta założonego na Amazon UK. Jeżeli chcecie się zarejestrować, skorzystajcie z tego linka.

Świat na granicy: Nasza planeta oczami naukowców (Breaking Boundaries: The Science of Our Planet) – Netflix

 1. Co to: dokument przyrodniczy Davida Attenborough
 2. Od kiedy dostępny na platformie: od 4 czerwca
 3. Rok premiery: 2021
 1. Świat na granicy: Nasza planeta oczami naukowców na Netfliksie

Robert Makłowicz, Krystyna Czubówna czy Bogusław Wołoszański – mamy w Polsce paru utalentowanych oratorów oraz prezenterów, którzy potrafią w fascynujący i hipnotuzujący sposób opowiadać o otaczającym nas świecie z najróżniejszych stron. I choć trudno nie darzyć szacunkiem powyższej trójcy, to istnieje jednak ktoś o większej sile przebicia – znany na całym świecie biolog, David Attenborough. Ten stał się szczególnie rozpoznawalny, gdy nawiązał bezpośrednią współpracę z Netfliksem, na mocy której zaczął tworzyć wiele przyrodniczych i proekologicznych dokumentów. Jest ich naprawdę wiele, przybywają jak grzyby po deszczu, a dziś swoją premierę miało kolejne dzieło z tejże serii o nazwie Świat na granicy: Nasza planeta oczami naukowców. Temat główny rozprawy – kryzys bioróżnorodności.

 1. Co obejrzeć na Netfliksie, HBO GO i Prime Video 28-30 maja 2021 roku
 2. Strona internetowa Netflixa
 3. Strona internetowa HBO GO
 4. Strona internetowa Amazon Prime Video

Karol Laska

Karol Laska

Swoją żurnalistyczną przygodę rozpoczął na osobistym blogu, którego nazwy już nie warto przytaczać. Następnie interpretował irańskie dramaty i Jokera, pisząc dla świętej pamięci Fali Kina. Dziennikarskie kompetencje uzasadnia ukończeniem filmoznawstwa na UJ, ale pracę dyplomową napisał stricte groznawczą. W GOL-u działa od marca 2020 roku, na początku skrobał na potęgę o kinematografii, następnie wbił do newsroomu, a w pewnym momencie stał się człowiekiem od wszystkiego. Aktualnie redaguje i tworzy treści w dziale publicystyki. Od lat męczy najdziwniejsze „indyki” i ogląda arthouse’owe filmy – ubóstwia surrealizm i postmodernizm. Docenia siłę absurdu. Pewnie dlatego zdecydował się przez 2 lata biegać na B-klasowych boiskach jako sędzia piłkarski (z marnym skutkiem). Przesadnie filozofuje, więc uważajcie na jego teksty.

więcej