Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 3 września 2021, 14:55

autor: Patryk Łukasz Kubiak

Co obejrzeć na Netflix, HBO GO i Prime Video w weekend 3-5 września 2021 roku

Wielki powrót Domu z papieru, trzy produkcje obrazujące dramatyczne historie, a także lekki musical dla każdego – oto, co przygotowały Netflix, HBO GO i Amazon Prime Video na weekend 3-5 września 2021 roku.

Ten weekend obfituje w naprawdę świetne produkcje, poruszające poważną tematykę, która zostawia widza z wieloma pytaniami. Prócz tego giganci streamingowi w Polsce przygotowali również powrót jednego z najpopularniejszych seriali ostatnich lat, a także familijny musical, przy którym mogą się rozerwać zarówno młodsi, jak i starsi widzowie. Przekonajcie się sami, co przyszykowały Netflix, HBO GO i Amazon Prime Video dzięki poniższej liście, która dotyczy weekendu od 3 do 5 września 2021 roku. Nie da się przejść obojętnie!

Dom z papieru: 5. sezon (La Casa de Papel) – Netflix

 1. Co to: najpopularniejszy nieanglojęzyczny serial Netflixa w historii
 2. Od kiedy dostępny na platformie: 3 września
 3. Rok premiery: 2021

Dom z papieru to prawdziwy hit Netflixa ostatnich lat. Hiszpański serial sensacyjny szturmem zdobył platformę, a tylko czwarty sezon tej opowieści ma – jak na razie – ponad 65 mln wyświetleń. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji zetknąć się z perypetiami szajki Profesora, teraz jest do tego idealny moment. Na Netflixie właśnie wylądowała pierwsza część piątego, a zarazem ostatniego sezonu produkcji. Finał finału już 3 grudnia, jest więc czas, by nadrobić zaległości.

 1. Dom z papieru na Netflixie

Punkty zwrotne: 11 września i wojna z terroryzmem (Turning Point: 9/11 and the War on Terror) – Netflix

 1. Co to: odważny dokument mistrza gatunku o jednym z najważniejszych wydarzeń XXI wieku
 2. Od kiedy dostępny na platformie: 1 września
 3. Rok premiery: 2021

Netflix przyzwyczaił swoich subskrybentów do tego, że jego filmy i seriale dokumentalne niezmiennie trzymają wysoki poziom. Nie inaczej jest w przypadku produkcji Briana Knappenbergera, uznanego twórcy dokumentów, który stoi za m.in. Anonymous. Historią haktywizmu czy Procesami w sprawie Gabriela Fernandeza. Tym razem Amerykanin porusza jeden z najbardziej odważnych tematów w swojej karierze, tworząc bardzo kompleksowe przedstawienie przyczyn i skutków zamachów terrorystycznych z września 2001 roku.

 1. Punkty zwrotne: 11 września i wojna z terroryzmem na Netflixie

Więzienny eksperyment (The Stanford Prison Experiment) – HBO GO

 • Co to: dramat powstały na kanwie słynnego stanfordzkiego eksperymentu więziennego
 • Od kiedy dostępny na platformie: 3 września
 • Rok premiery: 2015

Kto z nas nie słyszał o słynnym stanfordzkim eksperymencie więziennym profesora Phillipa Zimbardo z początku lat 70. XX wieku? Dramat Kyle’a Patricka Alvareza (Trzynaście powodów) porusza właśnie historię dwudziestu czterech studentów, którzy zgłaszają się jako ochotnicy do jednego z najsłynniejszych badań psychologicznych w historii. Szybko okazuje się – tak jak w rzeczywistości – że w odpowiednich warunkach człowiek zdolny jest do bezkrytycznego czynienia zła. Świetna kreacja Ezry Millera.

 1. Więzienny eksperyment na HBO GO

Cinderella – Amazon Prime Video

 • Co to: nowa wersja klasycznej baśni o Kopciuszku
 • Od kiedy dostępny na platformie: 3 września
 • Rok premiery: 2021

Cinderella to lekka i przyjemna propozycja Amazona na ten weekend. Film jest nową, musicalową adaptacją klasycznej baśni o Kopciuszku Charles’a Perraulta. Produkcja ocieka bajkowością i (nie do końca wiem, czy w złym, czy dobrym znaczeniu tego słowa) kiczem. Jeżeli szukacie weekendowego obrazu dla całej rodziny, Cinderella będzie pasować jak ulał.

 1. Cinderella na Prime Video

Sprawdź 30 dni Amazon Prime za darmo, wystarczy zarejestrować się pod tym linkiem. Prime Video nie ma jeszcze oficjalnego wsparcia w Polsce, ale to się zmieni, ponieważ Amazon otworzył polską wersję serwisu. Obecnie wystarczy użyć konta na Amazon UK.

Ile warte jest ludzkie życie? (What Is Life Worth) – Netflix

 • Co to: próba odpowiedzi na pytanie, czy pieniędzmi można ukoić tęsknotę po bliskich
 • Od kiedy dostępny na platformie: 3 września
 • Rok premiery: 2021

W tym weekendowym zestawieniu znów powracamy do tematu zamachów z 11 września. Netflix niemalże w tym samym momencie, co dokument Punkty zwrotne, wypuścił również dramat biograficzny z Michaelem Keatonem w roli głównej. Produkcja Sary Colangelo opowiada o losach prawnika, który po wspomnianej tragedii dostaje zadanie oszacowania wysokości odszkodowań, jakie powinni dostać bliscy ofiar. Ile warte jest ludzkie życie? to historia o tym, jak w obliczu tak wielkiej straty cynizm zmienia się w empatię i próba odpowiedzi na pytanie, ile warte są relacje międzyludzkie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety, filmy i gry.