Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 czerwca 2022, 14:40

Gracze Civilization 6 mają dość i apelują o pomoc; na Xboksach nie da się grać

Civilization VI w wersji na konsole Xbox jest w opłakanym stanie. Gracze tłumnie zgłaszają problemy z błędami zawieszającymi grę.

Wychodzi na to, że w Sid Meier’s Civilization VI nie da się obecnie komfortowo grać na Xboksach. Wielu użytkowników zgłasza problemy z błędami aplikacji wyłączającymi grę – w niektórych przypadkach następują one nawet 10 minut po sobie. Na samym reddicie powstało co najmniej 14 wątków, w których gracze wołają o pomoc. Z rzeczy, które mogą zrobić sami gracze (ponowne instalowanie gry, granie bez dodatków, etc.), niemal nic nie przynosi skutku.

Wychodzi jednak na to, że twórcy pracują już nad odpowiednią łatką. Tak przynajmniej wynika z wiadomości od zespołu wsparcia.

W związku z problemami, jakich wielu użytkowników Xboksów doświadcza podczas grania w Civilization VI, odpowiedni zespół pracuje już nad łatką. Doceniamy zwrócenie się do nas i poinformowanie o błędach. Współpraca ze społecznością i upewnienie się, że gra jest w jak najlepszym stanie, to rzecz niezwykle dla nas ważna. Przepraszamy za wszelkie niedogodności i prosimy o cierpliwość.

Użytkownicy konsol Xbox mogą mieć najgorzej, ale problemy zgłaszają też grający na pozostałych platformach. Nie brakuje doniesień o błędach również w wersji na Switcha czy iOS. Niektóre z założonych wątków mają ponad 2 tygodnie, więc problem istnieje od zdecydowanie zbyt dawna. W międzyczasie pozostaje uzbroić się w cierpliwość, bo na ten moment nie wiadomo, kiedy łatka ma się pojawić.

  1. Recenzja gry Civilization VI – o jedną turę od ideału
  2. Sid Meier's Civilization VI – poradnik do gry