Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 lutego 2021, 10:57

autor: Przemysław Dygas

Civilization 6 - nowy patch odmieni barbarzyńców

Civilization 6 otrzyma darmowy dodatek rozwijający barbarzyńców napotykanych w grze. Od teraz gracze będą mogli wchodzić z nimi w bardziej złożone relacje.

W SKRÓCIE:
  • Civilization 6 otrzyma nową, darmową aktualizację.
  • Zmieni ona sposób, w jaki działają barbarzyńcy.
  • Relacje z nimi będą bardziej złożone, a ich obozy będą mogły zmienić się w państwa-miasta.

Darmowa aktualizacja Civilization 6, która pojawi się jeszcze w tym miesiącu, wprowadzi kilka mniejszych lub większych zmian. Największą z nich będzie nowa mechanika działania barbarzyńców. Nie będą już tylko bezmyślnymi przeciwnikami, którzy potrafią jedynie atakować miasta gracza. Zamiast tego w grze pojawią klany barbarzyńców, które również dążyć będą do rozwoju. W toku gry ich obozy zmienią się w miasta-państwa. Każdy z klanów będzie ponadto reprezentował pełnoprawne cywilizacje, które nie pojawiły się w rozgrywce. Dzięki temu otrzymają do dyspozycji specjalne jednostki tych narodów. Rozwiną się także nasze możliwości relacji z nimi. Od teraz barbarzyńcy będą mogli zostać przekupieni, aby zaprzestać ataków lub wręcz zaatakować naszego przeciwnika. Dostaniemy także możliwość płacenia okupu za porwanych robotników. Każda z naszych interakcji będzie z kolei przybliżać wybrany klan do zmiany w miasto-państwo, które może stać się naszym sojusznikiem.

Wspomniana powyżej zmiana będzie opcjonalnym wyborem, którego gracze mogą dokonać podczas konfiguracji nowego scenariusza. Obok opcji poziomu agresji barbarzyńców otrzymamy możliwość wyboru trybu Barbarian Clans Mode. To właśnie on wprowadzi zmiany w ich mechanice. Oprócz tego twórcy przygotowali wiele mniejszych usprawnień rozgrywki. Zmianom ulegną wartości przychodu z niektórych pól, a także AI występujące w grze. Po aktualizacji cywilizacje sterowane przez komputer mają skuteczniej i częściej korzystać z jednostek powietrznych. Dodane zostaną także nowe karty, których użyjemy do modyfikowania naszego systemu politycznego. Mają one jeszcze lepiej odzwierciedlać, jak poszczególne typy rządów działają w rzeczywistości. Cała zawartość aktualizacji będzie dostępna dla wszystkich za darmo. Gracze, którzy posiadają jedynie podstawową wersję Civilization 6 również będą mogli doświadczyć nowego podejścia do barbarzyńców. Premiera aktualizacji przewidziana jest na 25 lutego.