Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 7 października 2021, 14:40

autor: Ignacy Kruk

Christopher Nolan i Jeffrey Wright chwalą nadchodzące The Batman

Christopher Nolan, reżyser wielokrotnie nagradzanej trylogii o Batmanie, komentuje kierunek, w jakim Matt Reeves zabierze legendarnego bohatera. Gwiazda filmu Jeffrey Wright chwali współpracę z Robertem Pattinsonem i jego wersję Mrocznego rycerza.

Na barkach The Batman spoczywają oczekiwania rozbudzone m.in. przez znakomitą trylogię Nolana. Dotychczas wypuszczone zapowiedzi sugerują, że reżyser filmu Matt Reeves poprowadzi tytułową postać w nieco mroczniejsze zakątki uniwersum DC. W przeciwieństwie do kreacji Christiana Bale’a czy Bena Afflecka, Batman Roberta Pattinsona ma być zdecydowanie mniej doświadczony.

Wielu fanów uniwersum DC zdaje się nie być do końca przekonanych co do obsady głównej roli. Jak jednak zapewnia Jeffrey Wright (wcielający się w Jamesa Gordona w The Batman), gra Pattinsona doskonale pasuje do wizji reżysera, co powinno przełożyć się na znakomity efekt końcowy. W wywiadzie dla serwisu ET Online aktor opisał pracę na planie w następujący sposób:

Robert [Pattinson - dop. red.] zrobi swoją część roboty i myślę, że będzie to piekielnie dobre. Doskonale mi się z nim pracowało, uwielbiam jego interpretację, jego energię, jak również sposób, w jaki ujął różne części historii.

Słów aprobaty nie szczędzi również Christopher Nolan, który spytany w podcaście Happy Sad Confused o swoją opinie na temat produkcji Matta Reevesa, odpowiedział:

Batman jako postać zyskuje przy każdej reinterpretacji. Matt Reeves jest znakomitym reżyserem, a Robert [Pattinson - dop. red.] wspaniałym aktorem.

Jak widać, nowy Batman ma pełne błogosławieństwo twórcy jednych z najlepszych filmów o ikonicznym bohaterze DC. Miejmy nadzieję, że realizacja The Batman dorówna tej z trylogii.

Innym faktem podbudowującym wiarę w sukces projektu jest doskonała obsada, w skład której oprócz Roberta Pattinsona wchodzi m.in. grający Pingwina Colin Farrell (Dżentelmeni), Zoë Kravitz (Mad Max) jako Catwoman czy też Andy Serkis (trylogia Władcy Pierścieni) w roli Alfreda Pennywortha.

Premiera The Batman zaplanowana jest na 4 marca 2022 roku.