filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 28 lutego 2024, 12:48

autor: Pamela Jakiel

Chris Carter daje „błogosławieństwo” twórcy rebootu Z Archiwum X. Podobno następca ma kilka dobrych pomysłów

Nowa wersja kultowego serialu z Davidem Duchovnym i Gillian Anderson jest już w drodze. Twórca oryginalnego Z Archiwum X wyjawił, że rozmawiał na ten temat z producentem rebootu i chętnie obejrzy nadchodzącą serię.

Źródło fot. Z Archiwum X, Chris Carter, 20th Century Fox Television, 1993
i

W 2023 roku informowaliśmy Was o tym, że powstanie nowe Z Archiwum X, a nad nadchodzącym serialem jako producent czuwać ma reżyser Czarnej Pantery, Ryan Coogler. W nowej odsłonie nie zobaczymy Davida Duchovnego i Gillian Anderson, którym w oryginalnej serii udało się stworzyć duet idealny.

Jak się okazuje, twórca kultowego serialu science fiction, Chris Carter, rozmawiał z producentem nowej wersji, o czym opowiedział The Wrap na otwarciu swojej wystawy w Los Angeles. Reżyser potwierdził, że Coogler będzie odpowiedzialny za nowe odcinki, a on sam nie jest zaangażowany w projekt. Carter określił się „cheerleaderką” tej wersji.

Nie wezmę [udziału w projekcie]. Chyba że jako cheerleaderka. Nie potrzebują mojego błogosławieństwa. To 20th Century Fox i Disney mają prawa do serialu. Mogą zrobić z nim, co im się podoba. Jestem więc zaszczycony, że przyszli do mnie. Nie po pozwolenie, ale po błogosławieństwo.

Z uwagi na to, że Carter nie ma praw do serii, docenia to, że następcy zwrócili się do niego po błogosławieństwo. Wyjawił nawet, że rozmawiał z Ryanem Cooglerem, który ma ponoć kilka dobrych pomysłów.

Disney uważa, że nie powinienem o tym mówić, ale tak, rozmawiałem z nim. Tak, [Coogler] chce ruszyć ze zróżnicowaną obsadą. I ma kilka dobrych pomysłów.

Twórca oryginału wyjawił także, że planuje obejrzeć nową wersję Z Archiwum X, ponieważ jest jej ciekawy. Zdradził, że pisanie tego serialu to niełatwe zadanie. Cartera zapytano także o to, czy byłby zainteresowany ożywieniem swojego show. Odpowiedział, że tylko wtedy, kiedy chcieliby tego David Duchovny i Gillian Anderson. Oni, jak wiemy, na tę chwilę nie są zainteresowani kolejnym powrotem.

Oryginalny serial Z Archiwum X znajdziecie na Disney+.

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Pamela Jakiel

Pamela Jakiel

Filmoznawczyni, absolwentka MISH Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jej praca magisterska dotyczyła nowej duchowości w kinie współczesnym. Redaktorka serwisu Filmomaniak od kwietnia 2023 roku, wspiera redaktora prowadzącego i szefową wszystkich newsmanów. Wcześniej pisała do naEkranie. Jeśli po raz setny nie ogląda Dziewiątych wrót, to po raz pierwszy czyta książki Therese Bohman i Donny Tartt. Woli gnozę od grozy, dramaty od horrorów, Junga od Freuda. W muzeach tropi obrazy symbolistów. Biega długie dystanse, jeszcze dłuższe pokonuje gravelem. Uwielbia jamniki.

więcej