Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 września 2022, 13:04

autor: Miriam "mokosh" Moszczyńska

Cheaterzy gotowi na premierę CoD: MW2, szykują nawet promocje

Otwarte beta-testy MW2 to dobra okazja do wypróbowania gry nie tylko dla graczy, ale i... cheaterów. Ci drudzy chwalą się postępami nad programami, zapewniając ich gotowość na premierę.

Źrodło fot. Steam
i

Dziś zamyka się testowy weekend Modern Warfare 2. Jeśli zasłynie on czymkolwiek wśród fanów strzelanki, to zdecydowanie będzie to za sprawą cheaterów. Ci mieli idealną okazję, by przetestować swoje oprogramowanie, które – jak można się domyśleć – z powodzeniem rujnowały zabawę uczciwych graczy.

Cheaty też wymagają testów

Programów, które ułatwiają rozgrywkę, jest wiele, ale niewiele z nich może pochwalić się odpowiednim stopniem dopracowania, na co wskazywać może tweet jednej z grupy oszustów.

Na ile chwalenie się ukończeniem cheatów jest w porządku, każdy oceni na własną rękę. Mimo to twórcy cheatów z dumą poinformowali, że na premierę MW2 ich oprogramowanie będzie gotowe.

Koniec października będzie również idealnym czasem, aby nabyć owe cheaty. Twórcy stwierdzili bowiem, że na zainteresowanych czekać będzie zniżka.

Cheaterzy gotowi na premierę CoD: MW2, szykują nawet promocje - ilustracja #1
Źródło: Twitter

Słusznie oburzeni gracze

Ogłoszenie spotkało się z dwojakim odbiorem, którego wydźwięk zależy, rzecz jasna, od społeczności. Uczciwi gracze choć nie są zaskoczeni handlem i dopracowywaniem cheatów, to zdecydowanie są tym zniesmaczeni.

Właśnie grałem przeciwko zespołowi hakerów i exploiterów używających tego w grze. Trochę poszperałem na temat jednego z graczy i doszedłem do tego tweeta. – napisał Knautical_J.

Tak, na pewno spotkałem co najmniej dwie osoby bezczelnie używające cheatów w grze, tak szczerze to trochę to smutne – napisał Tedious_Grafunkel.

Ta, znam jednego twórcę cheatów, który stwierdził, że jego cheat będzie gotowy na premierę. Idiotyczne. Kupiłem wersję PC więc ten... już po mnie. Nie wyłączę crossplaya tak, jak konsolowcy – napisał DigitalHD.

Jak widać, premiera Modern Warfare 2 nie zapowiada się najlepiej dla pecetowców, choć Infinity Ward, producent gry, miał podjąć kroki wobec cheaterów.

O tym, czy ich działania przyniosą jakikolwiek skutek, przekonamy się 28 października, kiedy to Call of Duty: Modern Warfare II zawita na PC oraz konsole PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 5 i Xbox Series X/S.

  1. Oficjalna strona Call of Duty: Modern Warfare II
  2. Oficjalna strona Infinity Ward
  3. Oficjalna strona Activision Blizzard
E3 2021