Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 grudnia 2022, 07:15

autor: Adrian Werner

Chcesz zagrać w alfę RPG Warhammer 40K: Rogue Trader? Zapłać 440 zł

Lada dzień ruszą testy wersji alfa Warhammer 40K: Rogue Trader. Zagwarantowanie sobie w nich udziału nie będzie jednak tanie.

Źródło fot. Owlcat Games
i

Na jedną z najciekawszych gier RPG przyszłego roku zapowiada się Warhammer 40,000: Rogue Trader, czyli następna produkcja znanego z serii Pathfinder studia Owlcat Games. Okazuje się, że we wczesną wersję projektu będzie można zagrać już w przyszłym tygodniu, ale skorzystanie z takiej opcji nie będzie łatwe.

  1. Testy wersji alfa Warhammer 40,000: Rogue Trader mają ruszyć 7 grudnia tego roku.
  2. Gracze mogą zagwarantować sobie dostęp do alfy, składając preorder na jedno z dwóch specjalnych wydań gry: Developer's Digital Pack, oferujący zestaw wirtualnych dodatków, oraz Edycję Kolekcjonerską – dodatkowo zawierającą wiele fizycznych bonusów, takich jak figurka, sztandar, naklejki czy artbook.
  3. Developer's Digital Pack kosztuje 99 dolarów (w przeliczeniu ok. 440 zł), a edycja kolekcjonerska 299 dolarów (ok. 1326 zł).
  4. Płacenie ok. 440 złotych za dostęp do wersji alfa wydaje się kuriozalne, ale należy podkreślić, że jest to dosyć powszechna praktyka w branży gier – opcja dla najbardziej zagorzałych fanów, którzy szansę zagrania w najmniej dopracowaną wersję projektu (i wpłynięcia na jego finalny kształt) postrzegają jako przywilej i są gotowi zań słono zapłacić.
Chcesz zagrać w alfę RPG Warhammer 40K: Rogue Trader? Zapłać 440 zł - ilustracja #1

Edycja Kolekcjonerska gry. Źródło fot. Owlcat Games

Przypomnijmy, że Warhammer 40,000: Rogue Trader zmierza na razie wyłącznie na PC. Warto jednak pamiętać, że poprzednie projekty zespołu zostały z czasem przeniesione także na konsole, więc spodziewamy się, iż tym razem będzie podobnie.

Niestety, na ten moment twórcy nie są gotowi podać żadnej, nawet przybliżonej daty premiery. W dużym stopniu zależeć ona najpewniej będzie od przebiegu testów wersji alfa. Pozostaje mieć nadzieję, że studio Owlcat Games zdąży wydać grę przed końcem przyszłego roku.

  1. Oficjalna strona gry