Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
press release NVIDIA Press Release 11 grudnia 2015, 16:34

Charytatywna inicjatywa młodych polskich graczy komputerowych

Najlepsi gracze, streamerzy i czołowe postacie świata Internetu wspólnie zagrają przez 24 godziny dla pacjentów kliniki Budzik.

Poniższa wiadomość jest oficjalną informacją prasową producenta/wydawcy/dystrybutora gry i jako taka nie jest lub nie musi być wyrażeniem opinii i stanowiska redakcji gry-online.pl.

Charytatywna inicjatywa młodych polskich graczy komputerowych - ilustracja #1

Współczesnej młodzieży, spędzającej długie chwile przed ekranami komputerów, wbrew obiegowym opiniom nieobca jest empatia i problemy innych ludzi, a szczególnie dzieci. Pomagać jest rzeczą ludzką, dlatego też najlepsi gracze, streamerzy i gwiazdy świata internetu zwarli szyki, aby podczas 24-godzinnej transmisji wspólnie zachęcać do przekazywania dobrowolnych wpłat na konto fundacji „AKOGO?”.

Celem fundacji „AKOGO?”, założonej przez Ewę Błaszczyk-Janczarską oraz ks. Wojtka Drozdowicza, jest pomoc dzieciom po ciężkich urazach mózgu, często przebywających w śpiączce. Śpiączka to poważny problem społeczny, który dotyka nie tylko chore dzieci, ale całe ich rodziny. Fundacja wybudowała między innymi pierwszą w Polsce klinikę-wzorzec „Budzik”, przy oddziale Rehabilitacji Neurologicznej w Centrum Zdrowia Dziecka – Centralnym Szpitalu Dziecięcym w Polsce, gdzie trafiają najcięższe przypadki takich zdarzeń.

W dniach 12-13 grudnia 2015 roku przeprowadzony zostanie 24-godzinny stream w serwisie Twitch, podczas którego czołowe polskie postacie świata Internetu wraz ze swoimi fanami postarają się uzbierać jak największą kwotę wspierającą klinikę Budzik. Przewidziane są atrakcje zarówno dla zwolenników e-sportu jak i szeroko rozumianych gier komputerowych oraz fanów cosplayu.