Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 20 grudnia 2019, 19:36

autor: aadamus

CD Projekt RED prezentuje figurkę Ciri i Kitsune

CD Projekt RED pokazał dziś limitowaną wiedźmińską figurkę – Ciri i Kitsune. To ręcznie malowane inspirowane japońskim folklorem dzieło zostało wycenione na 247 euro, czyli ponad 1000 zł.

Tak prezentuje się Ciri w japońskim wydaniu. - CD Projekt RED prezentuje figurkę Ciri i Kitsune - wiadomość - 2019-12-21
Tak prezentuje się Ciri w japońskim wydaniu.

Dziś jest niezwykle emocjonujący dzień dla fanów Wiedźmina. Premiery doczekała się serialowa adaptacja prozy Andrzeja Sapkowskiego, a na dodatek CD Projekt RED zaprezentował limitowaną wiedźminśką figurkę inspirowaną japońskim folklorem. Przedstawia ona Ciri w towarzystwie Kitsune. To ręcznie malowane dzieło wycenione zostało na 247 euro (ok. 1050 zł).

Warto zwrócić uwagę na to, jak silny jest wpływ kultury japońskiej na projekt. Ciri nie tylko posiada katanę i jest ubrana w kimono, czyli tradycyjny strój pochodzący z Kraju Kwitnącej Wiśni. Towarzyszy jej także lis Kitsune. Stworzenie to odgrywa dużą rolę w kulturze tego państwa i jest postrzegane jako rozumna istota posiadająca magiczne zdolności.

Według informacji podanych na stronie, figurka Ciri i Kitsune będzie mierzyć 14 cali (36 cm). Obecnie za pośrednictwem oficjalnego sklepu CD Projekt RED można składać na nią zamówienia. Przewidywany termin dostarczenia produktu wyznaczony został na trzeci kwartał 2020 roku.