Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 stycznia 2018, 09:12

Call of Duty: WWII - nowe wydarzenie wprowadzi Dywizję zainspirowaną polskim ruchem oporu

Studio Sledgehammer Games i firma Activision zapowiedziały event w Call of Duty: WWII, podczas którego będziemy mogli dołączyć do nowej Dywizji i zdobyć przedmioty zainspirowane polskim ruchem oporu.

Event ruszy 23 stycznia i potrwa pięć tygodni. - Call of Duty: WWII - nowe wydarzenie wprowadzi Dywizję zainspirowaną polskim ruchem oporu - wiadomość - 2018-01-22
Event ruszy 23 stycznia i potrwa pięć tygodni.
CALL OF DUTY: WWII W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Sledgehammer Games
  2. Wydawca: Activision
  3. Gatunek: FPS
  4. Platformy: PC, XONE, PS4
  5. Data premiery: 3 listopada 2017 r.

Od premiery Call of Duty: WWII minęły już ponad dwa miesiące, ale odpowiedzialne za ten tytuł studio Sledgehammer Games cały czas stara się utrzymać zainteresowanie graczy projektem. Najnowszym tego przykładem stała się zapowiedź darmowego wydarzenia The Resistance (Ruch Oporu), w którym pojawi się wiele elementów zainspirowanych polskimi oddziałami.

Wydarzenie ruszy 23 stycznia i potrwa do 27 lutego. Doda ono do gry na stałe nową Dywizję w postaci ruchu oporu, która specjalizować się będzie w atakach z zaskoczenia i walkach w zwarciu. Podczas eventu będziemy mogli zbierać bronie, mundury i ekwipunek wykorzystywany w powstaniach w różnych zakątkach rozdartej wojną Europy. Wśród nich znajdziemy także przedmioty przyozdobione naszą flagą oraz Znakiem Polski Walczącej.

Członkowie ruchu oporu będą mogli korzystać m.in. z noży taktycznych, pistoletów PAP oraz specjalnych umiejętności, pozwalających np. zakłócać mapy wroga. Oprócz nowych broni i ubiorów, gracze przez ograniczony czas otrzymają możliwość zagrania w trybach Demolka i Polowanie na Rekwizyty. Ponadto podczas wydarzenia będziemy dwukrotnie szybciej gromadzili doświadczenie, a raz w tygodniu otrzymamy biało-czerwony zrzut zaopatrzenia.

Warto dodać, że wydarzenie ma wypromować nadchodzące płatne DLC Call of Duty: WWII - The Resistance, które 30 stycznia zadebiutuje na PlayStation 4, a po miesiącu trafi również na Xboksa One i PC. Dodatek wprowadzi do gry m.in. trzy standardowe mapy do trybu multiplayer, kolejną operację do modułu Wojna (z nową areną) oraz drugi rozdział kooperacyjnego Nazi Zombies.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Call of Duty: WWII - kompendium wiedzy
  3. Recenzja gry Call of Duty: WWII – udany powrót do korzeni serii