Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 marca 2021, 12:43

autor: Adrian Werner

Call of Duty Vanguard zaoferuje alternatywną II wojnę światową (plotka)

W sieci pojawiły się ciekawe doniesienia dotyczące Call of Duty 2021. Według nich gra ma być kontynuacją CoD WWII i pozwoli nam na powrót do II wojny światowej.

Od premiery Call of Duty: Black Ops minęły dopiero cztery miesiące, ale wielu graczy już zastanawia się, co zaoferuje tegoroczna odsłona cyklu. W sieci pojawił się właśnie ciekawy zestaw plotek na ten temat, opublikowany przez zazwyczaj bardzo dobrze poinformowany serwis Modern Warzone. Według tych informacji gra funkcjonuje na razie pod tytułem Call of Duty WWII: Vanguard, ale jest to nazwa tymczasowa i najpewniej ulegnie zmianie.

Ważne jest to, że tytuł sugeruje zawartość gry. Powstaje ona jako bezpośrednia kontynuacja Call of Duty: WWII z 2017 roku. Modern Warzone jest także pewne, że za projekt odpowiada studio Sledgehammer Games. Wątpliwości pojawiają się za to w kwestii realiów.

Wcześniej Modern Warzone informowało, że w Call of Duty 2021 pojawią się sceny z lat 50. ubiegłego wieku i serwis nadal wierzy źródłu tych doniesień. Jest jednak także pewien, że Call of Duty WW 2 Vanguard to prawdziwy tymczasowy tytuł. Najbardziej prawdopodobne wydaje się to, że większość akcji toczyć się będzie w trakcie II wojny światowej, ale w kampanii pojawiają się także fragmenty osadzone w kolejnej dekadzie. Możliwe, że będą to jedynie scenki przerywnikowe. Innym możliwym wytłumaczeniem przytoczonym przez serwis jest, że produkcja rozegra się w alternatywnej rzeczywistości, w której wojna potrwała znacznie dłużej niż to, co znamy z podręczników historii.

Modern Warzone jest za to pewne, że wraz z premierą tegorocznej odsłony bazująca na Call of Duty WW 2 Vanguard mapa trafi do Call of Duty: Warzone. Do tej strzelanki free-to-play mają trafiać elementy, zarówno poziomy, jak i uzbrojenie, z nowych głównych części serii przynajmniej przez pięć następnych lat.

  1. Oficjalna strona internetowa serii Call of Duty
  2. Call of Duty: WW2 - poradnik do gry
  3. Recenzja gry Call of Duty: WWII – udany powrót do korzeni serii

Czekając na zapowiedź nowej odsłony cyklu warto powrócić do Call of Duty 2 i rozegrać fanowskie misje.

Call of Duty Vanguard zaoferuje alternatywną II wojnę światową (plotka) - ilustracja #1

Najnowsze odsłony cyklu nie oferują dużo możliwości pod względem modów, dlatego kreatywni fani tworzą nową zawartość głównie do starszych części serii. Ostatnio aktywni byli zwłaszcza miłośnicy Call of Duty 2, którzy w tym roku wypuścili kilka godnych uwagi misji dla pojedynczego gracza.

Frontline Mod odtwarza na silniku CoD2 początek kampanii z konsolowego Medal of Honor: Frontline, Battle of Aachen pozwala wziąć udział w Bitwie o Akwizgran, a Belarus Outpost Raid stoczyć walkę na ulicach białoruskiego miasteczka.

  1. Frontline Mod - pobierz
  2. Battle of Aachen - pobierz mod
  3. Belarus Outpost Raid - pobierz mod