Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 września 2016, 10:42

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Call of Duty: Modern Warfare Remastered jednak będzie dostępne osobno?

Jak zapewne dobrze wiecie, Call of Duty: Modern Warfare Remastered dodawane ma być do specjalnych edycji Call of Duty: Infinite Warfare i według Activision nie będzie można go kupić osobno. Szefowi studia Raven Software wymsknęło się jednak, że może być inaczej.

W sieci pojawiły się przesłanki sugerujące, że Call of Duty: Modern Warfare Remastered będzie można kupić jako samodzielny produkt. Jak zapewne dobrze wiecie, oficjalne stanowisko firmy Activision w tej sprawie jest takie, że gra ma być dodawana do edycji Legacy, Legacy Pro oraz Digital Deluxe Call of Duty: Infinite Warfare i tylko w ten sposób będzie można wejść w posiadanie zremasterowanej wersji popularnej strzelanki z 2007 roku. Niewykluczone jednak, że jakiś czas po premierze nowej odsłony cyklu, odświeżone Modern Warfare zostanie wypuszczone osobno. David Pellas, dyrektor studia Raven Software odpowiadającego za remaster, został zapytany przez dziennikarza serwisu Gamereactor o mapy do multiplayera, które znajdziemy w grze i otrzymał taką oto odpowiedź:

„Wcześniej ogłosiliśmy, że na starcie zaoferujemy dziesięć map i jest to prawdą. Dziś pragniemy ogłosić, że sześć dodatkowych lokacji zostanie udostępnionych wszystkim, którzy kupią Modern Warfare Remastered, którzy ją posiadają lub mają wersję Infinite Warfare, do której gra jest dodawana. Otrzymają oni wszystkie szesnaście map bez dodatkowych opłat.”

Call of Duty: Modern Warfare Remastered jednak będzie dostępne osobno? - ilustracja #1

Nie jest to oczywiście oficjalna zapowiedź samodzielnej wersji, ale skoro dyrektor studia odpowiedzialnego za projekt w ten sposób rozgranicza pochodzenie posiadanego egzemplarza, to coś jest na rzeczy. Decydując się na sprzedaż samodzielnej wersji gry, Activision spełniłoby prośby fanów, z których wielu nie jest zainteresowanych Infinite Warfare, a właśnie remasterem Modern Warfare. Czas pokaże czy faktycznie tak będzie, czy mamy do czynienia tylko z niefortunną wypowiedzią.

Przy okazji Pellas wyjaśnił dlaczego na starcie otrzymamy tylko dziesięć map. Powód jest prosty – deweloperzy nie zdążyliby przygotować więcej na premierę, a opóźnienie nie wchodziło w grę ze względu na fakt iż będzie ona dodawana do Call of Duty: Infinite Warfare. W ten oto sposób doczekamy się w przyszłości darmowej paczki map.

Premiera Call of Duty: Infinite Warfare, a więc też i Call of Duty: Modern Warfare Remastered, odbędzie się 4 listopada bieżącego roku. Obie produkcje dostępne będą na konsolach Xbox One, PlayStation 4 i komputerach osobistych.

TWOIM ZDANIEM

Kupiłbyś Call of Duty: Modern Warfare Remastered gdyby było sprzedawane osobno?

Zdecydowanie, to kultowa gra.
59,1%
Nic mnie nie przekona do tej gry.
24,9%
Ciężko powiedzieć.
16%
Zobacz inne ankiety