Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 grudnia 2014, 10:59

autor: Adrian Werner

Call of Duty: Advanced Warfare i Xbox One zdominowały amerykański rynek gier w listopadzie

Listopad upłynął na amerykańskim rynku gier pod znakiem premier Call of Duty: Advanced Warfare oraz odświeżonej wersji Grand Theft Auto V. Ponadto po raz pierwszy najlepiej sprzedającą się konsolą okazał się Xbox One.

Listopad tradycyjnie należał do najnowszej odsłony cyklu Call of Duty - Call of Duty: Advanced Warfare i Xbox One zdominowały amerykański rynek gier w listopadzie - wiadomość - 2014-12-12
Listopad tradycyjnie należał do najnowszej odsłony cyklu Call of Duty

Organizacja analityczna NPD opublikowała raport z wynikami amerykańskiego rynku gier za listopad tego roku. W minionym miesiącu Amerykanie wydali na konsole, akcesoria oraz nieużywane egzemplarze gier pudełkowych 2,41 mld dolarów, co stanowi spadek o 11% w porównaniu z analogicznym okresem niż w roku ubiegłym. Warto przypomnieć, że suma ta nie obejmuje handlu używanymi egzemplarzami gier, dystrybucji elektronicznej oraz mikropłatności.

  1. NPD – strona oficjalna

Gry

Sprzedaż nowych egzemplarzy gier pudełkowych dała przychód w wysokości 1,06 mld dolarów, czyli o 2% mniej niż w zeszłym roku.

We wrześniu największą popularnością cieszyły się następujące tytuły:

#

Gra:

Platformy:

1.

Call of Duty: Advanced Warfare

360, XBO, PS4, PS3, PC

2.

Grand Theft Auto V

PS4, XBO, 360, PS3

3.

Super Smash Bros.

WiiU, 3DS

4.

Madden NFL 15

360, XBO, PS4, PS3

5.

Pokemon Alpha Sapphire

3DS

6.

Far Cry 4

PS4, XBO, 360, PS3, PC

7.

Pokemon Omega Ruby

3DS

8.

NBA 2K15

PS4, 360, XBO, PS3, PC

9.

Assassin's Creed: Unity

PS4, XBO, PC

10.

Halo: The Master Chief Collection

XBO

Analizując powyższą listę należy pamiętać, że NPD nie śledzi dystrybucji elektronicznej, ani handlu używanymi egzemplarzami gier.

Sprzęt

Sprzedaż konsol wygenerowała 1,10 mld dolarów przychodu, co stanowi spadek o 23% w porównaniu z 1,31 mld uzyskanymi w roku ubiegłym. Firma Microsoft ma duże powody do zadowolenia, gdyż wreszcie udało jej się pokonać konkurencyjne Sony i Xbox One okazał się po raz pierwszy najlepiej sprzedającą się konsolą miesiąca na rynku amerykańskim, znajdując 1,2 mln nabywców. Natomiast PlayStation 4 rozeszło się w około 800 tysiącach egzemplarzy.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.