Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 czerwca 2022, 10:53

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Broń palna w Skyrimie brzmi głupio, ale ten mod nie psuje klimatu

Fan gry The Elder Scrolls V: Skyrim o nicku Flarescal stworzył do kultowego RPG ciekawy mod na broń palną - krasnoludzkie ręczne działo.

Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie. W myśl tej zasady zdają się działać rezolutni gracze, którzy tworzą do uwielbianych przez nich produkcji rozmaite mody. Nie inaczej jest w przypadku kultowego RPG Skyrim. Fan The Elder Scrolls o nicku Flarescale za pośrednictwem strony internetowej nexusmods.com udostępnił szerszej społeczności swoją modyfikację do gry w wersji Special Edition, która dodaje niewielkich rozmiarów przenośną armatę.

Krasnoludzkie działo ręczne, bo taką nazwę nosi ów oręż, wystrzeliwuje po paraboli eksplodujące pociski, które mogą wywoływać różnego rodzaju magiczne efekty na wrogach. W notce dodanej przez twórcę przeczytać możemy, że na wielkość obrażeń wpływ mają m.in. umiejętności strzelania z łuku używania magii Zniszczenia.

Ręczny moździerz może zostać wykonany w kuźni, gdy gracz osiągnie 30. poziom oraz posiądzie perk umożliwiający wytwarzanie krasnoludzkiego rynsztunku. Jeśli zaś chodzi o amunicję, to wymagane są tutaj rozwinięte umiejętności Alchemii i Zaklinania. Armata może również pojawić się w grze jako łup w ruinach Dwemerów po osiągnięciu 20. poziomu.

Warto dodać, że to nie pierwsza tego typu modyfikacja stworzona przez pomysłowych fanów Skyrima. W przeszłości pojawiły się już podobne projekty. Na szczególną uwagę zasługuje dzieło użytkownika Enroys z Nexus Mods, który dodał do kultowego RPG kunsztownie zdobioną broń palną. Poniżej możecie zobaczyć przykładowe narzędzia zagłady jego autorstwa.

Broń palna w Skyrimie brzmi głupio, ale ten mod nie psuje klimatu - ilustracja #1
Modyfikacja Enroysa. Źródło: nexusmods.com.
Broń palna w Skyrimie brzmi głupio, ale ten mod nie psuje klimatu - ilustracja #2
Modyfikacja Enroysa. Źródło: nexusmods.com.

Należy zatem przyznać, że zapaleni gracze potrafią wykonać kawał dobrej roboty, a ich nieco dziwaczne modyfikacje są w stanie wpasować się w klimat Skyrima.