Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 14 czerwca 2021, 13:40

autor: Patryk Łukasz Kubiak

Producent Borderlands ujawnia, na jakim etapie jest produkcja filmu

Borderlands to nadchodząca komedia akcji w klimatach science-fiction. Jej scenariusz opiera się na serii gier wideo o tym samym tytule. Prace nad filmem ruszyły jakiś czas temu. Wiemy, na jakim są etapie.

Producent filmu Randy Pitchford ujawnił w czasie występu na streamie podczas targów E3 2021, że zdjęcia do Borderlands są już za półmetkiem.

To niesamowite! Jesteśmy blisko, jesteśmy już w połowie prac. Zakończyliśmy około dwie trzecie drogi (zdjęć – dop. red.).

Borderlands to adaptacja popularnej serii gier RPG akcji studia Gearbox Software, którego Pitchford jest założycielem. Tytuł wyreżyseruje Eli Roth, znany z klasyków horroru takich jak Śmiertelna gorączka czy Hostel, a także współpracujący z Quentinem Tarantino przy Bękartach wojny i Grindhouse: Death Proof. Showrunnerem projektu jest zaś Craig Mazin, wcześniej odpowiedzialny za Czarnobyl i ostatnio – The Last of Us. Przy takim zespole kreatywnym oczekiwania wobec filmu są naprawdę wysokie.

Borderlands zostało ogłoszone w 2015 roku, jednak dopiero zeszłoroczny luty przyniósł realne działania twórców – wówczas do ekipy dołączył właśnie Roth. Kiedy do tego doszło, szybko zaczęły pojawiać się głośne nazwiska zaangażowane w projekt. Do obsady dołączyli m.in. Cate Blanchett, Jamie Lee Curtis, Jack Black i Kevin Hart. Zdjęcia do filmu ruszyły w kwietniu bieżącego roku na Węgrzech, a występ Pitchforda przyniósł pierwszą oficjalną informację na temat tego, jak one postępują.

Choć doniesienia producenta są optymistyczne, to fani Borderlands muszą uzbroić się w cierpliwość. Plan zdjęciowy to nie koniec prac nad filmem, ponieważ po nim przyjdzie czas na postprodukcję i okraszenie całości (miejmy nadzieję) jak najlepszymi efektami specjalnymi. Po niej zaś czeka kampania marketingowa. Samej premiery lepiej nie wyczekiwać przed wiosną 2022 roku.

  1. Borderlands – pierwsze zdjęcie z filmu
  2. Randy Pitchford skomentował fabułę filmowego Borderlands
  3. Recenzja gry Borderlands 3 – w kosmosie bez zmian