Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 lipca 2022, 21:38

BlizzCon w 2023 roku - Blizzard zapowiada powrót imprezy

BlizzCon ma powrócić w 2023 roku. Prezes Blizzarda, Mike Ybarra, zapewnił, że trwają prace, aby wznowić tę niegdyś coroczną grową imprezę po trzech latach przerwy.

Przynoszę dobre wieści dla fanów gier Blizzarda (są tu jeszcze takowi?). Obecny CEO studia, Mike Ybarra, zapewnił w wywiadzie dla serwisu Los Angeles Times, że trwają prace nad organizacją BlizzConu w 2023 roku i to z udziałem publiczności.

Trzy lata bez „prawdziwego” BlizzConu

Jeśli uda się zrealizować ów plan, czeka nas pierwszy „prawdziwy” BlizzCon od trzech lat. W 2020 i 2021 roku stacjonarne wydarzenia zostały odwołane ze względu na pandemię koronawirusa. Niejako na osłodę w lutym 2021 r. odbył się cyfrowy BlizzConline. Osiem miesięcy później poinformowano zaś, że organizacja BlizzConów – pod jakąkolwiek postacią – zostaje bezterminowo wstrzymana.

Problemem nie tylko pandemia

W oficjalnym komunikacie firmy mogliśmy przeczytać, że:

Każdy BlizzCon wymaga zaangażowania nas wszystkich, by stać się rzeczywistością. Wkładu całej firmy, zasilanego przez pragnienie dzielenia się naszymi dziełami ze społecznością, na której nam tak zależy. W tym momencie czujemy, że energia potrzebna do zorganizowania show takich rozmiarów będzie lepiej spożytkowana na wspieranie naszych zespołów oraz rozwijanie tworzonych przez nie gier i doświadczeń. […] Dodatkowo chcielibyśmy spędzić trochę czasu, wyobrażając sobie, jak BlizzCon mógłby wyglądać w przyszłości.

Tym samym firma ani słowem nie wspomniała o pozwie sądowym, który w tamtym czasie wystosował przeciwko niej Kalifornijski Departament Uczciwego Zatrudnienia i Mieszkalnictwa (ang. California Department of Fair Employment and Housing).

Dla przypomnienia dodam, że sprawa dotyczyła szeregu wielokrotnie opisywanych przez nas problemów związanych z molestowaniem, dyskryminacją ze względu na płeć i ogólną kulturą pracy w holdingu Activision Blizzard, którego część stanowi studio Blizzard Entertainment. Sam pozew ostatecznie odrzucono ze względu na „brak konkretów”.

Stary-nowy BlizzCon

BlizzCon w 2023 roku - Blizzard zapowiada powrót imprezy - ilustracja #1
Mike Ybarra, obecny CEO Blizzarda. Źródło: Los Angeles Times / Christina House.

W omawianym wywiadzie dla serwisu Los Angeles Times Mike Ybarra przyznał, że owa sytuacja „bez wątpienia wpłynęła na ludzi i ich morale”. Na przestrzeni ostatnich miesięcy w firmie miało jednak zajść nieco zmian. Dzięki nim BlizzCon 2023 ma być możliwy do zrealizowania.

Niedawno zatrudniliśmy nową liderkę BlizzConu, April McKee [mającą za sobą ponad 20 lat pracy w Microsofcie – dop. red.], która ciężko pracuje nad tym planem – powiedział Ybarra. – Jesteśmy zobowiązani do przywrócenia BlizzConu w 2023 roku.

Co ciekawe, wszystko wskazuje na to, że planowana impreza odbędzie się w dość podobnej formie, jak w latach 2005–2019. Blizzard próbował stworzyć nową koncepcję, ale ostatecznie „chce wrócić do wydarzenia na żywo, które pozwoli mu świętować wraz ze społecznością”.

Hubert Śledziewski

Hubert Śledziewski

Z wykształcenia socjolog, z pasji gracz. Przygodę z gamingiem rozpoczął w wieku czterech lat – od Pegasusa. Obecnie preferuje PC i wymagające RPG-i, lecz nie stroni ani od konsol, ani od innych gatunków. Zawodowo pisze od 2016 roku. Z GRYOnline.pl związał się pięć lat później – choć zna serwis, odkąd ma dostęp do Internetu – by połączyć zamiłowanie do słowa i gier. Zajmuje się głównie newsami i publicystyką. Kiedy nie gra i nie pisze, najchętniej czyta, ogląda seriale (rzadziej filmy) i mecze Premier League, słucha ciężkiej muzyki, a także spaceruje z psem. Niemal bezkrytycznie kocha twórczość Stephena Kinga. Nie porzuca planów pójścia w jego ślady. Pierwsze „dokonania literackie” trzyma jednak zamknięte głęboko w szufladzie.

więcej