Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 października 2019, 11:22

autor: Aquma

BlizzCon 2019 odbędzie się w cieniu protestu związanego z aferą wokół Hongkongu

Organizator protestu zapowiedzianego w związku ze zbanowaniem gracza Hearthstone Chunga “blitzchunga” Ng Waia - Dayton Young - poinformował, że zaplanowana przez niego demonstracja odbędzie się zgodnie z planem, pomimo złagodzenia stanowiska przez koncern Blizzard Entertainment.

BlizzConowi będą towarzyszyły protesty. - BlizzCon 2019 odbędzie się w cieniu protestu związanego z aferą wokół Hongkongu - wiadomość - 2019-10-30
BlizzConowi będą towarzyszyły protesty.

Wygląda na to, że BlizzCon 2019 odbędzie się w cieniu transparentów. W czasie imprezy będzie miał miejsce protest powiązany z wydarzeniami w Hongkongu i aferą wokół zbanowania gracza Hearthstone. Organizator demonstracji, Dayton Young, poinformował, że złagodzenie stanowiska przez Blizzarda nie było wystarczające, by zmienić decyzję.

To, że Blizzard wykazał wolę ponownego ocenienia swojej decyzji, było małym krokiem w dobrym kierunku, ale nie miejcie wątpliwości; Blizzard nadal karze te osoby, pomimo powszechnego oburzenia graczy na całym świecie - powiedział Young.

Przypominamy, że na początku października pochodzący z Hongkongu, profesjonalny gracz Hearthstone - Chung “blitzchung” Ng Wai - wezwał do wyzwolenia swojej ojczyzny (w domyśle spod chińskiej opresji) w czasie streamu z wygranego przez siebie turnieju Grandmasters dla regionu Azji. Firma Blizzard Entertainment postanowiła ukarać to zachowanie rocznym banem i odebraniem nagrody, choć później werdykt został nieco złagodzony (za co blitzchung podziękował). W kolejnych tygodniach w podobny sposób ukarano kilku innych graczy.

Dayton Young rozumie, że koncern ma prawo, a nawet obowiązek, moderowania treści oficjalnych streamów, ale jego zdaniem niedopuszczalne jest uciszanie graczy, którzy bronią swojej wolności.

Rozumiemy, że wydawcy i twórcy gier są odpowiedzialni za moderowanie treści pojawiających się na ich platformach w celu upewnienia się, że gracze nie będą narażeni na nękanie, groźby przemocy i inne niebezpieczne zachowania. Ale uciszanie osób, które mówią o sprawach wpływających na ich wolność, czyni nas wszystkich mniej bezpiecznymi przed uciskiem i nadużyciami instytucjonalnymi - przekonywał Dayton Young.

Omawiany protest odbędzie się przed kalifornijską halą Anaheim Convention Center w dzień rozpoczęcia BlizzConu - w piątek 1 listopada - o godzinie 20:00 czasu polskiego.

  1. Blizzard Entertainment - strona oficjalna
  2. Drama z Blizzardem, czyli jak chińska cenzura wpływa na popkulturę
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.