Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 marca 2023, 07:17

autor: Adrian Werner

Niestety, Bleak Faith to nie RPG akcji, którego szukacie; kiepski debiut

Premiera RPG akcji Bleak Faith: Forsaken okazała się porażką. Produkcja ma mieszane recenzje na Steamie, a gracze krytykują problemy techniczne oraz niedopracowany system walki.

Źródło fot. Archangel Studios.
i

Wczoraj na Steamie zadebiutowała gra Bleak Faith: Forsaken, czyli RPG akcji autorstwa zespołu Archangel Studios. Na materiałach wideo prezentowała się ona obiecująco i z tego powodu czekało na nią wiele osób (na swoich listach życzeń miało ją ponad 20 tys. graczy). Niestety, wszystko wskazuje na to, że projekt nie spełnił pokładanych w nim nadziei.

  1. Na Steamie tylko 58% recenzji chwali Bleak Faith, co serwis kategoryzuje jako „mieszany” odbiór produkcji.
  2. Gracze narzekają na problemy techniczne oraz niedopracowane sterowanie, które sprawia, że nie mamy wrażenia sprawowania pełnej kontroli nad bohaterem. Krytykowany jest również system walki, w którym przewroty i inne uniki są praktycznie bezużyteczne.
  3. Pochwały zbierają za to klimat i grafika.
  4. Wielu graczy wyraża opinię, że Bleak Faith: Forsaken ma spory potencjał, ale gra została wypuszczona zdecydowanie zbyt wcześnie.
  5. Oczywiście należy brać pod uwagę fakt, że grę opracował raptem trzyosobowy zespół, więc fakt, iż nie jest dopracowana, nie powinien być wielkim zaskoczeniem. Pytanie tylko, czy tak małe studio powinno się porywać na projekt o aż tak dużej skali. Względnie czy nie powinno było wypuścić go we wczesnym dostępie.

Warto także wspomnieć o popularności gry. Wczoraj, w najgorętszym momencie dnia premiery, w Bleak Faith: Forsaken na Steamie bawiły się 1793 osoby, co jest dobrym wynikiem jak na produkcję tak małego zespołu.

Zainteresowanie grą przed premierą było wysokie i autorom wyraźnie nie udało się w pełni sprostać oczekiwaniom graczy. Pod tymi wszystkimi problemami wydaje się jednak kryć dobra gra, więc wszystko zależy od tego, czy twórcy będą w stanie naprawić najpoważniejsze problemy swojego dzieła, czy też skończy ono jako kolejna obiecująca produkcja, która ostatecznie nie była w stanie zrealizować swojego potencjału.

  1. Bleak Faith: Forsaken na Steamie