Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 lipca 2019, 09:13

autor: Aquma

Blair Witch - gameplay z nowej gry Polaków z Bloober Team

W serwisie YouTube pojawił się obszerny materiał z rozgrywki z nadchodzącej produkcji krakowskiego studia Bloober Team - horroru Blair Witch, będącego dość swobodną adaptacją filmu z 1999 roku.

Blair Witch od Bloober Team na kolejnym gameplayu. - Blair Witch - gameplay z nowej gry Polaków z Bloober Team - wiadomość - 2019-07-26
Blair Witch od Bloober Team na kolejnym gameplayu.

Na kanale serwisu Game Informer pojawił się kolejny gameplay z Blair Witch, czyli nadchodzącej produkcji krakowskiego studia Bloober Team - autorów dwóch części Layers of Fear oraz bardzo udanego, cyberpunkowego Observera (który, nawiasem mówiąc, jest jednym z ostatnich dzieł z udziałem zmarłego niedawno aktora Rutgera Hauera). Film trwa przeszło 11 minut i jest okraszony komentarzem dziennikarzy.

Na materiale widzimy, jak główny bohater eksploruje gęsty las w towarzystwie psa. Ze słów jednej z redaktorek można wywnioskować, że protagonista jest częścią grupy poszukiwawczej, która próbuje odnaleźć zaginione dziecko. Całość prezentuje się nad wyraz dobrze - uwagę zwracają przede wszystkim gęsta atmosfera i całkiem atrakcyjna oprawa audiowizualna.

Gra Blair Witch została zapowiedziana na targach E3 2019 i stanowiła jedną z większych niespodzianek tej imprezy. Omawiana produkcja stanowi luźną adaptację znanego horroru w konwencji found footage” (czyli stylizowanego na film dokumentalny, nagrany ręczną kamerą przez bohatera lub bohaterów) z 1999 roku pod tytułem Blair Witch Project. Opowiada on o grupie nastolatków, którzy wybierają się do owianego złą sławą lasu, by nakręcić film o rzekomo zamieszkującej to miejsce wiedźmie.

Przypominamy, że Blair Witch zmierza na pecety oraz konsolę Xbox One i ukaże się 30 sierpnia tego roku. Gra będzie posiadała polską wersję językową (kinową - z napisami).

  1. Blair Witch – strona oficjalna
  2. Bloober Team - strona oficjalna
  3. Nie tylko Cyberpunk 2077 – najlepsze gry E3 2019 okiem redakcji

Ostatnia aktualizacja: 2019-07-26

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Xbox Series X - Wszystko o konsoli i jej grach
Blair Witch

Blair Witch