Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 lipca 2022, 18:09

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Gra o Czarnej Panterze może powstawać [Aktualizacja: sandbox od EA]

Być może film Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu nie będzie jedynym zbliżającym się projektem o tej marvelowskiej postaci. Znany branżowy leaker rozpalił nadzieje fanów na grę o tym herosie.

Aktualizacja

Dobrych wieści dla wielbicieli Marvela ciąg dalszy. Jeff Grubb w swoim podcaście ogłosił, że powstaje gra skupiona na postaci Czarnej Pantery.

Dzieło znajduje się jeszcze we wczesnej fazie rozwoju, a tworzone jest przez studio, na którego czele stoi były wiceprezes Monolith Productions – Kevin Stephens. Project Rainier – taką roboczą nazwę nosi nadchodząca produkcja – ma zaoferować otwarty świat i zabawę dla pojedynczego gracza. Wydawcą tytułu będzie Electronic Arts (via Nibel).

Gra o Czarnej Panterze może być w produkcji [Aktualizacja] - ilustracja #1
Źródło: Twitter/ @Nibellion.

Oryginalna wiadomość

Tegoroczne San Diego Comic-Con obfitowało w atrakcje dla fanów popkultury. Podczas festiwalu prawdopodobnie najbardziej rozpieszczani byli wielbiciele Marvela. Panele Domu Pomysłów przyniosły tonę informacji o najbliższej przyszłości MCU.

Szczególną uwagę skupiła na sobie prezentacja nadchodzącego widowiska – Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu – będąca poniekąd hołdem dla zmarłego odtwórcy tytułowej roli, Chadwicka Bosemana (więcej na ten temat przeczytasz tutaj). Jak się okazuje, produkcja, której premiera nastąpi 11 listopada 2022 roku, może nie być jedynym projektem o komiksowym bohaterze, nad którym obecnie trwają prace.

Znany branżowy insider Jeff Grubb wykorzystał swojego Twittera do tego, by podroczyć się z fanami Czarnej Pantery. W opublikowanym wczoraj poście dziennikarz enigmatycznie zasugerował, że postać herosa być może doczeka się również samodzielnej gry. Nie ujawnił żadnych dodatkowych informacji na temat projektu, ale zaznaczył, że więcej dowiemy się podczas najbliższej transmisji Giant Bomb Game Mess, która odbędzie się na Twitchu dzisiaj o godzinie 20:00 czasu polskiego.

Warto na koniec wspomnieć, że do tej pory Czarna Pantera nie otrzymał swojej własnej gry wideo. W postać wakandyjskiego herosa możemy wcielić się jedynie w Marvel's Avengers. Bohater został dodany do produkcji dzięki rozszerzeniu zatytułowanym War for Wakanda. Jednakże rosnąca w ostatnich latach popularność Czarnej Pantery mogła doprowadzić do tego, iż zaczęto opracowywać tytuł skupiony na przygodach zamaskowanego mściciela.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball. Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła. Jako że autor jest świeżakiem w newsroomie, nie ma jeszcze docelowej tematyki na jakiej chce się skupić (mimo że podstępny Łosiu wabi go w mroki gamingu). Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.

więcej