Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 lipca 2021, 19:46

Słowiańskie RPG Black Book zadebiutuje w przyszłym miesiącu

Premiera Black Book, czyli słowiańskiego RPG od studia Morteshka, zbliża się wielkimi krokami. W pełną wersję produkcji zagramy już w sierpniu.

W SKRÓCIE:
  • Black Book zadebiutuje 10 sierpnia na pecetach, PS4, Xboksie One oraz Switchu.
  • Jest to RPG studia Morteshka, które zabierze graczy do XIX-wiecznej Rosji.
  • Gra kosztować będzie 24,99 dolara (około 100 zł).

Fani słowiańskich klimatów i gatunku RPG mogą zacierać ręce. Deweloperzy z rosyjskiego studia Morteshka ogłosili bowiem datę premiery swojej nowej produkcji. W pełną wersję Black Book zagramy już 10 sierpnia. Gra pojawi się wtedy na pecetach oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Switch.

Jest to drugi tytuł w portfolio twórców ze wschodu. W Black Book zabiorą oni graczy do XIX-wiecznej Rosji wypełnionej tajemniczymi stworzeniami, które inspirowane są lokalnym folklorem. Wcielimy się w młodą dziewczynę o imieniu Wasilisa. Jej przeznaczeniem było zostać wiedźmą, ale odrzuciła swój los i postanowiła związać się z ukochanym mężczyzną. Niestety, niedługo potem zmarł on w tajemniczych okolicznościach – wówczas bohaterka postanowiła wyruszyć na poszukiwania tytułowej księgi. Ma ona bowiem dysponować mocą spełnienia dowolnego życzenia.

Twórcy zapewniają, że na graczy czeka angażująca historia, która zapewni około 20 godzin rozgrywki. Pochwalili się przy tym, że wszystkie dialogi dostępne w grze składają się aż na 150 tysięcy słów. Nie możemy więc raczej narzekać na zbyt krótki scenariusz. Co ciekawe, podczas opracowywania gry podjęto starania, by jak najlepiej odwzorować wygląd zwiedzanych przez nas lokacji. Miasto Perm, w okolicach którego osadzono akcję, zostało więc odtworzone na podstawie starych map z lokalnego muzeum.

Zdradzono również, że gra kosztować będzie 24,99 dolara (około 100 zł). Osoby, które zakupią produkcję w trakcie tygodnia od premiery, mogą jednak liczyć na 15-procentową zniżkę. Niepewni gracze mogą zaś skorzystać z wersji demo, zawierającej prolog. Dzięki niej możemy już teraz zobaczyć, jak główna bohaterka zyskuje swoje magiczne moce.

Przemysław Dygas

Przemysław Dygas

Pierwsze dziennikarskie teksty publikował jeszcze na prywatnym blogu, który na szczęście od dawna nie istnieje. Później zajął się pisaniem na poważnie, gdy jego newsy i recenzje trafiły na portal filmowy, o którym lepiej już jednak nie wspominać. Z czasem zmienił otoczenie i dołączył do ekipy Gry-Online. Na „łamach” serwisu opublikował masę newsów, nieco recenzji i trochę felietonów. Obecnie prowadzi serwis Cooldown.pl. W wolnym czasie stara się nadążać za premierami nowych strategii i RPG-ów. Oczywiście o ile nie powtarza po raz enty Pillars of Eternity lub Mass Effecta. Lubi też kinematografię i stara się przynajmniej raz w miesiącu odwiedzać pobliskie kino, by być na bieżąco z interesującymi go filmami.

więcej

E3 2021