Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 lipca 2021, 19:46

autor: Iltutmiś

Apex Legends: Emergence - sezon 10. już w sierpniu. Poznaliśmy szczegóły

W popularnym tytule battle royale spotkamy nową Legendę. Zapowiedziany również został 2. rok e-sportowych zawodów ALGS z większą niż dotychczasowa pulą nagród. Poza tym tryb areny otrzyma świeżą zawartość oraz wersję rankingową.

Podczas imprezy EA Play Live Chad Grenier, reprezentujący Respawn Entertainment i Electronic Arts, ujawnił szczegóły dotyczące kolejnej dużej aktualizacji do Apex LegendsEmergence. Ukaże się ona 3 sierpnia 2021 roku na platformach PC, Xbox One, Xbox Series X|S, PlayStation 4, PlayStation 5 i Nintendo Switch.

W SKRÓCIE:
  • 3 sierpnia 2021 roku ukaże się aktualizacja Emergence do Apex Legends.
  • Do gry zawita Seer, nowa Legenda specjalizująca się w śledzeniu przeciwników za pomocą armii małych dronów.
  • We wrześniu rozpocznie się 2. rok e-sportowych zawodów ALGS.

W przygotowaniu do wypuszczenia Emergence Respawn opublikował zwiastun wprowadzający nas do historii kolejnej, osiemnastej Legendy – Seera. Nowy bohater charakteryzuje się kapeluszem z wyjątkowo szerokim rondem i futurystycznym strojem w odcieniach złota i błękitu. Na wysokości serca umieszczone ma urządzenie, w którym trzyma przygotowane do akcji mikrodrony.

Umiejętności Seera

Nowa Legenda skupiona jest na precyzji i rozgrywce typu stealth. Podobnie jak u Bloodhounda, jego umiejętności koncentrują się na odnajdywaniu przeciwników. Seer wyposażony jest w armię mikrodronów, za pomocą której może śledzić poczynania swoich przeciwników, nawet przez ściany. W ramach swojego „ultimate” postać wysyła setki dronów, które w wybranym miejscu tworzą błękitną sferę, odkrywającą pozycje znajdujących się w jej obrębie przeciwników. Na pokazie EA Play Live mogliśmy również zobaczyć krwawy „finiszer” nowej Legendy. 26 lipca opublikowany zostanie zwiastun z gameplayem ukazującym Seera w akcji.

Zmiany na arenie

Wprowadzony w zeszłym sezonie tryb areny spotkał się z dużą popularnością wśród graczy. Teraz czeka go wiele zmian. Aktualizacja Emergence wprowadzi nowe mapy oraz m.in. tryb aren rankingowych. Ma się on znacząco różnić od swojego odpowiednika z rozgrywek battle royale, ale nie znamy jeszcze szczegółów na ten temat.

2. rok Apex Legends Global Series

Jednocześnie EA zapowiedziało drugi rok e-sportowych zawodów Apex Legends Global Series. W czerwcu mieliśmy okazję oglądać setki najlepszych zespołów walczących o nagrody, których suma wynosila 2 500 000 dolarów.

Od września tego roku będziemy mogli sami wziąć udział lub śledzić poczynania innych w kontynuacji ALGS. Tym razem pula nagród wyniesie 5 000 000 dolarów. W drugiej edycji zawodów w szranki z graczami PC będą mogli stanąć użytkownicy konsol Xbox oraz PlayStation. Więcej informacji znajdziecie na stronie ALGS.