Benedict Cumberbatch jako przebiegły mistyk w zwiastunie filmu Wesa Andersona. Henry Sugar zachwycił Wenecję
Uczestnicy weneckiego festiwalu zachwycili się adaptacją opowiadania Roalda Dahla. Zobacz Benedicta Cumberbatcha w zwiastunie nadchodzącego widowiska Wesa Andersona.

Cztery minuty. Tyle trwały gromkie brawa i owacja na tegorocznym Festiwalu Filmowym w Wenecji dla nowego filmu Wesa Andersona. Zdumiewająca historia Henry'ego Sugara to film krótkometrażowy zainspirowany tytułowym opowiadaniem ze zbioru Zdumiewająca historia Henry'ego Sugara i sześć innych opowiadań autorstwa brytyjskiego pisarza Roalda Dahla.
Niespełna 40-minutowa produkcja prezentuje historię zamożnego człowieka oddającego się hazardowi. Bohater dowiaduje się o istnieniu guru, który potrafi widzieć bez użycia oczu. Sugar, pełen nadziei, postanawia opanować tę sztukę w celu oszukiwania w grach karcianych. W tytułową rolę wcielił się Benedict Cumberbatch a w całym widowisku nie zabraknie znanych nazwisk. W film zaangażowani są między innymi Ralph Fiennes, Ben Kingsley oraz Rupert Friend.
Zwiastun dzieła można obejrzeć poniżej.
Widowisko Andersona to nie pierwsza filmowa adaptacja dzieł Roalda Dahla. W minionych latach na ekrany trafiły ekranizacje takich powieści autora jak Charlie i fabryka czekolady, Wiedźmy, Matylda, BFG (Bardzo Fajny Gigant) czy Fantastyczny pan Lis. Historia Sugara to również niejedyna tegoroczna produkcja, która czerpie z twórczości Dahla. W grudniu do kin trafi film Wonka opowiadający o kultowym bohaterze stworzonym przez pisarza.
Zdumiewająca historia Henry'ego Sugara zadebiutuje na Netfliksie 27 września.
Część odnośników na tej stronie to linki afiliacyjne. Klikając w nie zostaniesz przeniesiony do serwisu partnera, a my możemy otrzymać prowizję od dokonanych przez Ciebie zakupów. Nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!