Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 maja 2018, 08:59

autor: Adrian Werner

Battlefield 5 bez lootboksów wpływających na rozgrywkę

Firma Electronic Arts poinformowała, że w Battlefield V nie znajdziemy żadnych lootboksów z przedmiotami wpływającymi na rozgrywkę. Możliwe nawet, że w grze nie pojawią się żadne skrzynki, nawet te z elementami czysto kosmetycznymi.

Battlefield V ma nie powtórzyć błędów Star Wars: Battlefront 2. - Battlefield 5 bez lootboksów wpływających na rozgrywkę - wiadomość - 2018-05-25
Battlefield V ma nie powtórzyć błędów Star Wars: Battlefront 2.
BATTLEFIELD V W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: DICE
  2. Wydawca: Electronic Arts
  3. Gatunek: FPS
  4. Platformy: PC, XONE, PS4
  5. Data premiery: 19 października 2018 r,

Wczoraj wieczorem firma Electronic Arts i studio DICE ujawniły Battlefield V, czyli najnowszą odsłonę popularnego cyklu pierwszoosobowych strzelanek. Ten sam duet zafundował nam największą aferę ubiegłego roku, za sprawą kontrowersyjnej implementacji systemu lootboksów w Star Wars: Battlefront 2. Dlatego wielu graczy zastanawiało się, jak do tej kwestii podejdzie nowy Battlefield. Podczas wczorajszej prezentacji wreszcie otrzymaliśmy odpowiedź na to pytanie.

Wydaje się, że Electronic Arts wyciągnęło wnioski z zeszłorocznej burzy, gdyż kilka godzin temu wydawca ogłosił, że w Battlefield V nie znajdziemy żadnych lootboksów wpływających na rozgrywkę. Wszystkie ulepszenia i przedmioty zapewniające przewagę podczas sieciowych starć będzie można odblokować wyłącznie poprzez odnoszenie sukcesów w grze.

Sformułowania użyte przez autorów otwierają oczywiście drogę lootboksom zawierającym losowo wybrane elementy czysto kosmetyczne, które nie wpływają w żaden sposób na rozgrywkę. Jednak gdy kilka serwisów wysnuło taki właśnie wniosek, przedstawiciele studia DICE skontaktowali się z tymi redakcjami, aby podkreślić, że nie podjęto jeszcze decyzji w tej kwestii i możliwe, że nawet takie skrzynki nie pojawią się w grze.

Warto przypomnieć, że wczoraj ujawniono także, iż w przypadku Battlefield V nie znajdziemy żadnych przepustek Premium, ani season passa. Rozszerzenia DLC, w tym wszystkie dodatkowe mapy i tryby, mają być udostępniane za darmo i cała społeczność otrzyma je w tym samym czasie.

Takie postawienie sprawy oznacza, że jeśli w grze pojawią się mikropłatności, to obejmą one tylko przedmioty kosmetyczne. Kwestią otwartą pozostaje jedynie, czy te elementy będą sprzedawane bezpośrednio, czy w lootboksach o losowej zawartości. Oczywiście, całkiem możliwe, że produkcja nie zaoferuje jakichkolwiek mikropłatności, ale znając Electronic Arts wydaje się to trochę zbyt optymistycznym scenariuszem.

Przypomnijmy, że Battlefield V zmierza na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Premiera zaplanowana została na 19 października, a osoby z Deluxe Edition rozpoczną zabawę trzy dni wcześniej.

  1. Oficjalna strona serii Battlefield
Battlefield 5 bez lootboksów wpływających na rozgrywkę - ilustracja #2

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Battlefield V

Battlefield V