Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 lipca 2018, 10:25

autor: Movis

Battlefield 5 – Wielkich Operacji zabraknie na premierę [Aktualizacja]

Jedna z ciekawszych nowości w strzelance Battlefield V – kilkudniowe Wielkie Operacje – nie zdąży na oficjalny debiut tytułu 19 października. Tryb ma ukazać się „wkrótce po premierze”, a następnych map do niego spodziewać się można dopiero w kolejnych miesiącach.

Battlefield V w skrócie:
  1. Deweloper gry: DICE
  2. Wydawca: Electronic Arts
  3. Gatunek: FPS
  4. Platformy: PC, XONE, PS4
  5. Data premiery: 19 października 2018 r.

Aktualizacja: W informacji zamieszczonej na oficjalnym Twitterze Battlefield V podkreślono, że tryb Wielkich Operacji będzie dostępny na premierę gry, jak również w ramach cyklu aktualizacji zwanych Tides of War.

Strzelanka Battlefield V w swoich materiałach promocyjnych poświęca sporo czasu na zapoznanie fanów z trybem Wielkich Operacji, czyli rozwinięciem wprowadzonej w Battlefield 1 idei połączonych fabularnie meczów wieloosobowych. Jak dowiadujemy się z wpisu na oficjalnej stronie ta ciekawa nowość nie będzie jednak dostępna na premierę gry w październiku.

Na pierwsze zrzuty w Norwegii będziemy musieli poczekać. - Battlefield 5 – Wielkich Operacji zabraknie na premierę [Aktualizacja] - wiadomość - 2018-07-28
Na pierwsze zrzuty w Norwegii będziemy musieli poczekać.

Informacja dość gładko przemyka obok tematu wspominając, że pierwsza Grand Operation ukaże się „wkrótce po premierze”, a następnych spodziewać się można „w kolejnych miesiącach”. Typowy dla zapowiedzi język nie zdradza jednak niczego dokładniejszego.

Sam tryb ma przeprowadzać graczy przez kilka „dni bojowych”, podczas których poprzednie sukcesy (lub porażki) obu drużyn będą wpływały na warunki rozpoczęcia kolejnego meczu. Przykładowo, przegrani będą musieli liczyć się ze szczuplejszymi zapasami, podczas gdy zwycięzcy będą dysponowali adekwatnym zapasem ludzi, amunicji czy pojazdów. Jeśli kolejne potyczki były wyjątkowo równe, gra ma też przejść w tryb Ostatecznej Rozgrywki bez odrodzeń, by wyłonić zwycięzcę. Cała zabawa ma zająć około godziny i zwykle dzieli się na trzy „dni” walk.

Podczas niedawnej konferencji dla inwestorów (via dualshockers.com) szefostwo firmy Electronic Arts podkreśliło, że wyciągnięto wnioski z tragicznej premiery Star Wars: Battlefront II. Celem dla zespołu Battlefield V jest więc zapewnienie „spektakularnej gry pełnej zawartości” już na premierę i stopniowe poszerzanie opcji wieloosobowych, przykładowo o tryb battle royale. Lekkie opóźnienie Wielkich Operacji i zapowiedź regularnego dodawania nowych scenariuszy wydaje się więc zgodne z naszkicowaną strategią.

Battlefield V ukaże się 19 października 2018 roku, na PC, PlayStation 4 i Xboksie One. Dostępna będzie pełna polska wersja językowa.

  1. Oficjalna strona serii Battlefield
  2. Graliśmy w Battlefield V – to nadal stary, dobry BF!
  3. Gdzie się podziała II wojna światowa? Analiza gry Battlefield V