Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 czerwca 2015, 09:10

autor: Adrian Werner

Battleborn - obejrzyj 23- minutową prezentację rozgrywki

Studio Gearbox udostępniło trwającą 23 minuty prezentację rozgrywki nadchodzącej multiplayerowej gry akcji zatytułowanej Battleborn.

>

Studio Gearbox wypuściło nowy obszerny materiał video z Battleborn, czyli obiecującej sieciowej gry akcji, która ma trafić do sprzedaży jeszcze w tym roku. Filmik trwa ponad 23 minuty i stanowi prezentację podstawowych elementów tej produkcji, takich jak fabuła, umiejętności postaci czy przydatne taktyki, a wszystko to opatrzone zostało licznymi fragmentami rozgrywki.

Przypomnijmy, że akcja Battleborn toczyć się będzie w końcowych momentach istnienia naszego wszechświata. Apokalipsa nadeszła znacznie szybciej niż się spodziewano, gdyż tajemnicza mroczna siła zaczęła brutalnie wciągać w otchłań systemy, które jeszcze przez długi czas miały pozostać bezpieczne. W momencie gdy gracze wkroczą do tego świata pozostała już tylko pojedyncza gwiazda, a na planetach wokół niej zgromadzili się wszyscy ocaleni śmiertelnicy. Wśród nich znajdą się najpotężniejsi wojownicy w historii, którzy spróbują powstrzymać zagładę całego uniwersum.

Battleborn -  obejrzyj 23- minutową prezentację rozgrywki - ilustracja #1

Produkcja nastawiona będzie na rozgrywki wieloosobowe, a jej mechanizmy zabawy stanowić mają hybrydę gatunków FPS i MOBA. W dniu premiery otrzymamy możliwość wcielenia się w jednego z co najmniej dwudziestu bohaterów i każdy z nich wyposażony zostanie w unikalne zdolności oraz uzbrojenie. Nie zabraknie oczywiście systemu rozwoju postaci, pozwalającego kupować nowe umiejętności za punkty doświadczenia zdobyte podczas starcia. Gdy mecz dobiegnie końca wszystkie te ulepszenia herosów zostaną skasowane, ale jednocześnie osiągnięcia użytkowników skutkować mają ogólnym rozwojem konta, co m.in. odblokuje dostęp do dodatkowych bohaterów.

Battleborn pozwoli na zabawę w dwóch głównych typach rozgrywek. Pierwszym z nich będzie kooperacyjna kampania fabularna, w której maksymalnie pięć osób zmierzy się z przeciwnikami sterowanymi przez sztuczną inteligencje. Druga opcja pozwoli na rywalizację PvP z innymi graczami, co odbywać się ma w kilku różnych trybach. Jednym z nich będzie zainspirowane gatunkiem MOBA Incursion, gdzie dwie drużyny spróbują zniszczyć bazę wroga i jednocześnie nie dopuścić, aby on zrobił to samo z ich centrum dowodzenia. Nie będzie to łatwe, gdyż droga do każdego krańca mapy usłana ma być fortyfikacjami.

Battleborn powstaje z myślą o pecetach i konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Gra ma zadebiutować przed końcem roku, ale na razie nie podano dokładnej premiery. Warto wspomnieć, że całość będzie tradycyjną płatną produkcją, a nie pozycją korzystającą z modelu darmowego z mikropłatnościami.

  1. Battleborn – oficjalna strona gry
  2. Battleborn - Gearbox krzyżuje League of Legends z Borderlands (zapowiedź)