Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 maja 2016, 10:47

autor: Góral

Battleborn - nowa gra twórców serii Borderlands zadebiutowała na rynku

Na konsolach Xbox One i PlayStation 4 oraz komputerach osobistych zadebiutowała gra Battleborn - nowa produkcja studia Gearbox Software, łącząca elementy pierwszoosobowej strzelanki z gatunkiem MOBA.

Battleborn w skrócie:
  • Pierwszoosobowa strzelanka z elementami MOBA
  • Gra dostępna na konsolach XOne, PS4 i PC-tach
  • Za produkcję odpowiada studio Gearbox Software, znane chociażby z serii Borderlands

Wczoraj odbyła się oficjalna premiera gry Battleborn od studia Gearbox Software. Tytuł jest dostępny na konsolach Xbox One, PlayStation 4 oraz komputerach osobistych. W Polsce produkcja sprzedawana jest w angielskiej wersji językowej w cenach zaczynających się od około 159 zł (wersja PC) i 239 zł (konsole). Oprócz podstawowego wydania można także nabyć edycję Digital Deluxe (około 235 zł na PC-tach i 359 zł na XOne oraz PS4), zawierającą:

  • grę,
  • Season Pass;
  • zaczepki dla Oscara Mike’a, Miko, Caldariusa, Phoebe i Orendiego;
  • skórkę „Cyber” dla tych samych postaci,
  • 3 paczki Legendary Gear;
  • złoty piedestał dla postaci podczas ich wyboru,
  • złote logo Battleborn w menu głównym.
Battleborn - nowa gra twórców serii Borderlands zadebiutowała na rynku - ilustracja #2

Oprócz Battleborn na rynku znajduje się także mobilna aplikacja Battleborn Tap, dostępna za darmo w Google Play i App Store. Jest to proste RPG, w którym kontrolujemy grupę wojowników, rozwijamy ich zdolności za pozyskane podczas walki doświadczenie itd. Dodatkową atrakcją produkcji są nagrody, które można odblokować dla dużego Battleborna.

W Battleborn studio Gearbox Software ponownie wykorzystało kreskówkowy styl graficzny. - Battleborn - nowa gra twórców serii Borderlands zadebiutowała na rynku - wiadomość - 2016-05-04
W Battleborn studio Gearbox Software ponownie wykorzystało kreskówkowy styl graficzny.

Gra jest pierwszoosobowym shooterem połączonym z gatunkiem MOBA. Jej akcja rozgrywa się w odległej przyszłości, we wszechświecie, w którym żywota dokonały prawie wszystkie gwiazdy. O ostatnią z nich toczy się zacięta walka pięciu frakcji szukających dla siebie nowego domu.

Battleborn przeznaczone jest głównie do zabawy wieloosobowej, choć w grze dostępna jest także kampania fabularna, którą można zaliczyć samemu lub w ramach co-opa dla maksymalnie pięciu osób. Oprócz tego przygotowano również takie tryby jak: Incursion, gdzie należy pozbyć się wrogich Spider Sentry Drones zanim przeciwna drużyna zrobi to z naszymi maszynami; Capture, w którym przejmujemy wyznaczone pozycje oraz Meltdown. W ostatnim przypadku zabawa polega na chronieniu minionów zmierzających w kierunku spalarni.