Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 grudnia 2013, 13:52

autor: Draug

Battle of Cultures – wystartowała zbiórka pieniędzy na polskie przeglądarkowe MMORPG

Na platformie crowdfundingowej wspieram.to wystartowała zbiórka pieniędzy na grę Battle of Cultures – polskie przeglądarkowe MMORPG, oparte na modelu darmowym z mikropłatnościami. Tytuł będzie cechował się czterema grywalnymi frakcjami z dynamicznie zmieniającymi się sojuszami i kształtowaną przez graczy sytuacją strategiczną.

Battle of Cultures – wystartowała zbiórka pieniędzy na polskie przeglądarkowe MMORPG - ilustracja #1

Rzadko zdarza się ogłaszać rozpoczęcie zbiórki pieniędzy na polską grę. Do nielicznych wyjątków dołączyło niedawno na platformie wspieram.to Battle of Cultures – reprezentant gatunku MMORPG, który zostanie oparty na modelu darmowym z mikropłatnościami. Trzyosobowy zespół z Opola chce zebrać 15 600 złotych w ciągu ponad dwóch miesięcy, aby sfinalizować prace nad projektem (który jest już w dość zaawansowanym stadium). Jeśli plan się powiedzie, tytuł może być gotowy w kwietniu lub maju 2014 roku.

Akcja Battle of Cultures zostanie osadzona w fantastycznym unwersum, do którego trafili przedstawiciele czterech kultur z naszego świata na skutek klątwy wywołanej przez odnalezienie pewnych magicznych kamieni. Tworząc bohatera, gracz będzie mógł wybrać przynależność do piratów, wikingów, samurajów/roninów lub Persów. Przedstawiciele poszczególnych stronnictw toczą walkę o dominację nad nowo zasiedloną krainą, co zostanie odzwierciedlone przez działania użytkowników. Na przykład starcia toczone na arenie doprowadzą do przesunięcia słupków granicznych na mapie politycznej.

Walki będą toczyły się w różnorodnym środowisku. - Battle of Cultures – wystartowała zbiórka pieniędzy na polskie przeglądarkowe MMORPG - wiadomość - 2013-12-30
Walki będą toczyły się w różnorodnym środowisku.

„Smaczku” działaniom strategicznym doda fakt, że co tydzień będzie dochodziło do zmiany sojuszy. Każdy gracz będzie mógł wziąć udział w głosowaniu dotyczącym tego, jakie pary frakcji mają współdziałać przez następnych siedem dni – system będzie wyznaczał sojusze na podstawie liczby oddanych głosów. Co więcej, użytkownicy będą mogli łączyć się w gildie i klany w obrębie swojego kręgu kulturowego. Ponadto oprócz działań przeciwko innym graczom, Battle of Cultures zaoferuje także klasyczną rozgrywkę PvE. Ogólnie rzecz ujmując, twórcy porównują rozgrywkę w swojej produkcji do tego, co zaoferuje gra Smite.

Nie zabraknie też nieodzownych w tego typu grach lochów. - Battle of Cultures – wystartowała zbiórka pieniędzy na polskie przeglądarkowe MMORPG - wiadomość - 2013-12-30
Nie zabraknie też nieodzownych w tego typu grach lochów.

Jak wspomniano, omawiana produkcja będzie uruchamiana z poziomu przeglądarki i zostanie udostępniona za darmo, lecz nie zabraknie w niej mikropłatności. Obejmą one między innymi uprzywilejowane konta premium bądź domy dla postaci w świecie gry. Co ciekawe, deweloper zamierza również zaimplementować mechanizm, który pozwoliłby graczom zarabiać prawdziwe pieniądze na turniejach ze starciami między graczami. Ponadto obiecano regularne aktualizacje, które wzbogacą grę na przykład o nowe mapy. Battle of Cultures zostało stworzone na silniku Unity i oferuje trójwymiarową oprawę graficzną.

Screenshot z próbnej mapy w wersji alfa. - Battle of Cultures – wystartowała zbiórka pieniędzy na polskie przeglądarkowe MMORPG - wiadomość - 2013-12-30
Screenshot z próbnej mapy w wersji alfa.

Omawiana pozycja jest już bliska ukończenia – twórcy potrzebują 15,6 tys. zł, aby dopiąć prace na ostatni guzik, zapewnić grze kampanię promocyjną i ostatecznie wypuścić gotowy produkt. Jeśli chcecie wesprzeć ten projekt, udajcie się na stronę zbiórki – twórcy przyjmują dowolne kwoty (począwszy od 2 zł), przy czym, rzecz jasna, im większą sumę przekażemy w ich ręce, tym więcej otrzymamy prezentów (na przykład półroczne konto premium lub pokaźną ilość wirtualnej gotówki). Deweloper daje przedsmak tego, co zaoferuje gra, udostępniając dwie mapy we wczesnej wersji testowej (dostępne tutaj i tutaj). Termin zbiórki upłynie 12 marca 2014 roku.