Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiWWW
Okładka Battle of Cultures (WWW)
OkładkaBattle of Cultures (WWW)

Battle of Cultures WWW

Battle of Cultures to darmowe polskie MMORPG, uruchamiane z poziomu przeglądarki. Trafiamy do fantastycznego świata, o dominację nad którym walczą cztery grupy przybyłe z naszej rzeczywistości: piraci, wikingowie, samurajowie i Persowie.

Akcji | fantasy | zagraj za darmo | PvP | MMORPG | polskie | przeglądarkowe | indie | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Battle of Cultures Premiera WWW

anulowana

producent: Alexander Bojarski Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Battle of Cultures to przeglądarkowa gra MMORPG, która została oparta na modelu darmowym z mikropłatnościami. Za jej stworzenie odpowiada niezależny trzyosobowy zespół z Opola pod kierownictwem Alexandra Bojarskiego.

Akcję produkcji osadzono w fantastycznym uniwersum, do którego, na skutek klątwy wywołanej przez odnalezienie pewnych magicznych kamieni, trafili przedstawiciele czterech kultur z naszego świata. Tworząc bohatera, gracz wybiera przynależność do piratów, wikingów, samurajów/roninów lub Persów. Stronnictwa te toczą walkę o dominację nad nowo zasiedloną krainą, poprzez takie działania jak np. potyczki na arenie, które prowadzą do przesunięcia słupków granicznych na mapie politycznej.

„Smaczku” działaniom strategicznym dodaje fakt, że co tydzień dochodzi do zmiany sojuszy. Każdy gracz może wziąć udział w głosowaniu dotyczącym tego, jakie pary frakcji mają współdziałać przez następnych siedem dni – system wyznacza sojusze na podstawie liczby oddanych głosów. Co więcej, użytkownicy mogą łączyć się w gildie i klany w obrębie swojego kręgu kulturowego. Ponadto, oprócz działań przeciwko innym graczom, Battle of Cultures umożliwia także klasyczną zabawę PvE.

Omawiany tytuł został stworzony na silniku Unity i oferuje trójwymiarową oprawę graficzną. Nie stoi ona może na najwyższym poziomie, lecz należy pamiętać, że mamy tutaj do czynienia z grą uruchamianą z poziomu przeglądarki.

Jak wspomniano, Battle of Cultures zostało udostępnione za darmo, lecz w produkcji zawarto także mikropłatności – obejmują one między innymi uprzywilejowane konta premium i domy dla postaci w świecie gry. Co ciekawe, deweloper zaimplementował również mechanizm, który pozwala graczom zarabiać prawdziwe pieniądze na turniejach ze starciami między graczami.

Tryb gry: massive online multiplayer  

Oczekiwania czytelników: 8.0 / 10 na podstawie 10 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Battle of Cultures: 12+