Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 21 maja 2020, 14:10

Bastion Stephena Kinga - pierwsze spojrzenie na nową ekranizację

Pojawiły się pierwsze zdjęcia z serialu The Stand, czyli adaptacji postapokaliptycznej powieści Bastion autorstwa Stephena Kinga.

Bastion Stephena Kinga - pierwsze spojrzenie na nową ekranizację - ilustracja #1
Serial zmierza na streamingowy serwis CBS All Access. Źródło: Vanity Fair.

Serwis Vanity Fair opublikował artykuł zawierający pierwsze zdjęcia z serialu The Stand, czyli nowej adaptacji klasycznej postapokaliptycznej powieści autorstwa Stephena Kinga, u nas wydanej pod tytułem Bastion. Projekt powstaje jako miniseria, więc zamknie się w jednym sezonie, składającym się z dziewięciu odcinków. Produkcja zadebiutuje w tym roku w streamingowym serwisie CBS All Access.

Podobnie jak książka, serial opowie o globalnej pandemii, dlatego wydaje się idealnie dopasowany do obecnej rzeczywistości. Z powodu koronawirusa zdjęcia zawieszono na cztery dni przed planowanym końcem i na razie nie wiadomo, jak wpłynie to na termin premiery.

Sam Stephen King nie jest pewien, jak prawdziwy wirus wpłynie na odbiór serialu i czy ludzie nadal będą zainteresowani takimi historiami. Zdradził jednak, że książka nadal sprzedaje się dobrze.

Bastion Stephena Kinga - pierwsze spojrzenie na nową ekranizację - ilustracja #2
Źródło: Vanity Fair.

Powieściowy pierwowzór ukazał się w 1978 roku. W 1994 roku wyemitowano pierwszą telewizyjną adaptację. Nowy serial ma zmienić chronologię wydarzeń w porównaniu z poprzednikami. Akcja rozpocznie się w jakiś czas po tym, jak wirus Kapitan Trips doprowadził do śmierci 99% ludzkości. Dopiero wraz z rozwojem fabuły powoli raczeni będziemy scenami z momentu wybuchu zarazy.

W serialu wystąpią m.in. Alexander Skarsgard, Whoopi Goldberg, Amber Heard oraz James Marsden. Pierwszy odcinek wyreżyseruje Josh Boone, mający na koncie film Gwiazd naszych wina.

Przypomnijmy na koniec, że obecnie twórczość Stephena Kinga przeżywa renesans pod względem telewizyjnych adaptacji. W zeszłym roku wyemitowano drugi sezon Castle Rock oraz trzeci serialu Mr. Mercedes. Z kolei tegoroczny The Outsider okazał się tak dużym hitem dla HBO, że rozpoczęto przymiarki do kontynuacji, pomimo że projekt powstał jako miniseria.

  1. Pierwsze zdjęcia z serialu w serwisie Vanity Fair
  2. Oficjalna strona CBS All Access
Bastion Stephena Kinga - pierwsze spojrzenie na nową ekranizację - ilustracja #3
Źródło: Vanity Fair.
Bastion Stephena Kinga - pierwsze spojrzenie na nową ekranizację - ilustracja #4
Źródło: Vanity Fair.

 

Bastion Stephena Kinga - pierwsze spojrzenie na nową ekranizację - ilustracja #5
Źródło: Vanity Fair.