Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 11 marca 2020, 11:13

autor: Adrian Werner

Serial The Outsider to kolejny hit HBO

Serial The Outsider okazał się kolejnym sukcesem stacji HBO. Telewizyjna adaptacja powieści Stephena Kinga przebiła wyniki oglądalności m.in. Watchmen oraz trzeciego sezonu True Detective.

Serial The Outsider to kolejny hit dla HBO - ilustracja #1
Serial The Outsider okazał się sporym sukcesem.

W niedzielę wieczorem wyemitowano ostatni odcinek serialu The Outsider. O tytule niewiele pisało się przed i w trakcie emisji, ale w rzeczywistości okazał się sporym przebojem. Stacja HBO pochwaliła się, że była to jej najchętniej oglądana nowa produkcja od czasu pierwszego sezonu Westworld w 2016 roku.

Do momentu emisji ostatniego epizodu oglądalność poprzednich odcinków na wszystkich platformach HBO wynosiła średnio 9 mln osób. Finał historii na żywo śledziło 1,37 mln, co było najlepszym wynikiem tego serialu. Do końca niedzieli liczba widzów dziesiątego epizodu wzrosła do 2,2 mln.

Są to lepsze liczby, niż w przypadku serialu Watchmen oraz trzeciego sezonu True Detective. Te produkcje w analogicznym okresie uzyskały średnio po 7 i 8 milionów widzów na odcinek. The Outsider nie przebił jednak drugiego sezonu Little Lies, który mógł się pochwalić wynikiem ok. 10 mln widzów na odcinek.

Co ciekawe, na żywo The Outsider oglądało średnio 915 tys. osób, podczas gdy w przypadku trzeciej serii True Detective było to 1,25 mln. Pierwszy z tych seriali radził sobie jednak lepiej na platformach cyfrowych oraz wśród widzów, którzy nie oglądają produkcji w trakcie ich pierwotnej emisji.

Przypomnijmy, że The Outsider to adaptacja powieści Stephena Kinga. Produkcja została opracowana jako miniserial, więc w planach nie ma kontynuacji. Warto dodać, że jedna z głównych postaci historii, czyli Holly Gibney, pojawia się również w serialu Mr. Mercedes stacji Audience, choć tam gra ją inna aktorka.

  1. HBO – strona oficjalna
  2. Outsider – oficjalna strona serialu
  3. The Outsider – dobra adaptacja prozy Kinga – felieton