Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 grudnia 2021, 08:46

Baldur's Gate: Dark Alliance trafiło wreszcie na PC

Nadszedł wreszcie moment, na który gracze pecetowi czekali 20 lat. Na PC wreszcie zadebiutowała gra Baldur's Gate: Dark Alliance, czyli RPG akcji, które pierwotnie ukazało się na PlayStation 2.

Na PC zadebiutowała odświeżona wersja Baldur's Gate: Dark Alliance, czyli wyśmienitego konsolowego RPG-a akcji z 2001 roku. Produkcję można kupić w serwisach Steam oraz GOG.com. W obu sklepach cena wynosi 121,99 złotego. Tytuł dostępny jest również w Epic Games Store za 99 zł. Niestety, nie oferuje polskiej wersji językowej.

Premiera była zaskoczeniem, gdyż odbyła się bez wcześniejszej zapowiedzi konkretnego terminu. Wiedzieliśmy jedynie, że gra ma się ukazać w tym roku.

Przypomnijmy, że Baldur's Gate: Dark Alliance zadebiutowało w 2001 roku na PlayStation 2, a rok później gra ukazała się na konsolach Xbox i GameCube. Tytuł powrócił kilka miesięcy temu, w maju, kiedy to ukazały się nieznacznie odświeżone wersje na Xboksa One, PlayStation 4, Xboksa Series X/S, PlayStation 5 oraz Nintendo Switcha. W planach są również wydania na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android, ale na nie poczekamy najpewniej do 2022 roku.

Pecetowe Baldur's Gate: Dark Alliance na razie spotyka się z ciepłym przyjęciem. Na Steamie 85% recenzji użytkowników chwali ten tytuł, co serwis kategoryzuje jako „pozytywny” odbiór gry. Z kolei na GOG.com produkcja ma średnią ocen na poziomie 3,8/5.

Mamy nadzieję, że produkcja sprzeda się dobrze i tym samym zachęci właścicieli praw do skonwertowania kontynuacji, czyli wydanej w 2004 roku na konsole Xbox i PlayStation 2 gry Baldur's Gate: Dark Alliance 2

  1. Interplay – strona oficjalna