Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 września 2015, 11:35

autor: Entelarmer

Bagno i tundra debiutują w nowej aktualizacji do ARK: Survival Evolved

Studio Wildcard opublikowało aktualizację 216 dla gry ARK: Survival Evolved. Oprócz mniejszych lub większych poprawek patch udostępnił dwa nowe środowiska: mroźny świat mamutów i wilkorów oraz mokradła z florą nie mniej groźną niż fauną.

Studio Wildcard udostępniło kolejną aktualizację gry ARK: Survival Evolved, popularnego sandboksowego survivalu z dinozaurami i resztą prehistorycznej fauny w roli głównej. Podobnie jak wcześniejsze łatki do tej wciąż niewydanej produkcji, patch 216 wprowadza dość sporo nowej zawartości, powiązanej głównie z dwoma nowymi środowiskami: The Swamp oraz The Snow. Ten pierwszy to, zgodnie z nazwą, nieprzyjazne mokradła, pełne aligatorów, węży oraz piranii, jak również trujących roślin, z których można pozyskać zupełnie nowe, cenne składniki. Podróż po tym niebezpiecznym terenie ułatwi nowy wierzchowiec w postaci żaby Beelzebufo, nieco powiększonej na potrzeby gry, dzięki której można sprawnie przeskakiwać nad rozmaitymi przeszkodami.

Wraz z nowymi środowiskami pojawili się również kolejni przedstawiciele fauny. - Bagno i tundra debiutują w nowej aktualizacji do ARK: Survival Evolved - wiadomość - 2015-09-29
Wraz z nowymi środowiskami pojawili się również kolejni przedstawiciele fauny.

Druga nowa lokacja powinna przypaść do gustu wielbicielom książek z cyklu Pieśni Lodu i Ognia G.R.R. Martina. Jest to bowiem mroźna kraina, jako żywo przypominająca świat za Murem, pełna ssaków o gęstym futrze, jak mamuty, jelenie o gigantycznym porożu oraz – uwaga – Dire Wolfs (Canis dirus), czyli dobrze znane miłośnikom Gry o tron wilkory. Te zresztą można oswoić i wykorzystać do szybkiego przemieszczania się, podobnie jak wspomniane rogacze z gatunku Megaloceros. Jednak wcześniej trzeba wyposażyć się w grube futro, niezbędne do przetrwania w tym mroźnym świecie.

Rzecz jasna, nie zabrakło również bardziej ogólnych zmian. Część z nich została dodana w dwóch mniejszych poprawkach o numerach 216.1 i 216.2, a uwzględniają poprawienie stabilności serwerów, nowe obiekty do wystroju bazy i domostw, podniesienie maksymalnego poziomu dinozaurów i ludzi o pieć oraz rozwiązanie szczegółowych problemów w rozgrywce (m.in nietrafiające działka na dinozaurach czy wychodzenie postaci poprzez ściany konstrukcji). Pełną listę możecie znaleźć w wiadomości od twórców na stronie gry w serwisie Steam.

ARK: Survival Evolved to gra z gatunku survival sandbox, w której gracze muszą przeżyć w świecie zamieszkałym przez prehistoryczną faunę oraz florę. Produkcja studia Wildcard dostępna jest jedynie w ramach Wczesnego Dostępu, ale już teraz cieszy się ogromną popularnością i jest nieustanie aktualizowana. Premierę pełnej wersji gry zapowiedziano na czerwiec 2016 roku.