Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 27 maja 2020, 12:58

autor: Froozyy

Avatar 2 - zdjęcie z planu i nowe szczegóły o fabule filmu

Jon Landau, czyli producent filmowy odpowiedzialny za Avatara 2, w udzielonym wywiadzie podzielił się drobnymi szczegółami na temat fabuły kolejnej odsłony hitu Jamesa Camerona. Natomiast kilka dni temu na swoim Instagramie udostępnił zdjęcie z planu filmowego.

Avatar 2 - zdjęcie z planu i nowe szczegóły o fabule filmu - ilustracja #1
W Avatarze 2 zobaczymy rodzinę Jake’a i Neytiri.

Z powodu pandemii koronawirusa prace nad nową odsłona hitu Jamesa Camerona – Avatarem 2 – jakiś czas temu zostały wstrzymane. Niedawno dowiedzieliśmy się jednak, że produkcja powoli rusza do przodu, a producent filmowy Jon Landau (odpowiedzialny m.in. za Titanica, Avatara oraz Alitę: Battle Angel) w wywiadzie dla serwisu RNZ podzielił się m.in. nowymi szczegółami na temat fabuły kolejnej odsłony sagi.

To jest historia rodziny Sully’ego oraz tego, co musi ona zrobić, aby pozostać razem. Jake i Neytiri mają w tym filmie rodzinę, są zmuszeni opuścić swój dom i badają różne regiony Pandory, w tym spędzają sporo czasu wokół wody – na jej powierzchni i pod nią.

Co więcej, Landau kilka dni temu na swoim Instagramie udostępnił zdjęcie z planu, na którym możemy zobaczyć skuter wodny Picador oraz okręt dowodzenia Matador, które najpewniej pojawią się w filmie.

Od ponad roku mówi się o tym, że Avatar 2 trafi do kin pod koniec 2021 roku (a dokładnie 17 grudnia). Dwa lata później ma pojawić się trzecia część serii, a gdy obie produkcje zostaną dobrze przyjęte, to opracowane zostaną także dwie kolejne. W lutym tego roku dowiedzieliśmy się również, że cały czas trwają prace nad grą Avatar od Ubisoftu, aczkolwiek jeden z producentów - Jesper Karabanov – przyznał, że póki co nie wolno mu o niej w ogóle mówić. Przypomnijmy, że według zamierzeń Avatar ma być tytułem z otwartym światem, stawiającym na interakcję oraz zabawę online. Ma on odznaczać się także widowiskową oprawą graficzną, która z najdrobniejszymi detalami odtworzy przeróżne lokacje z filmowego uniwersum Camerona. Gra powinna ukazać się w 2021 roku.