Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 27 maja 2020, 12:47

autor: Aquma

Fanart rozpętał burzę wokół Deadpoola 3 i twórcy postaci

Rysownik i scenarzysta komiksowy odpowiedzialny za stworzenie postaci Deadpoola – Rob Liefield – udostępnił na Twitterze kontrowersyjną grafikę prezentującą jego antybohatera trzymającego za ogon martwą Myszkę Miki. Obrazek wywołał zamieszanie w Internecie – część fanów uważa, że artysta posunął się za daleko.

Fanart rozpętał burzę wokół Deadpoola 3 i twórcy postaci - ilustracja #1
Rob Liefield wywołuje kontrowersje.

W SKRÓCIE:

  1. twórca Deadpoola opublikował obrazek przedstawiający tego bohatera trzymającego za ogon martwą Myszkę Miki;
  2. zdaniem części osób artysta posunął się za daleko;
  3. fani uważają, że rysownik wyraził w ten sposób gniew wobec Disneya, który podobno nie chce współpracować z nim przy okazji Deadpoola 3.

Rob Liefield – twórca postaci Deadpoola – opublikował na Twitterze fanart, który przedstawia tego bohatera trzymającego za ogon martwą Myszkę Miki. Wpis wywołał prawdziwą burzę w Internecie – zdaniem niektórych artysta posunął się za daleko (choć warto odnotować, że nie jest on autorem obrazka – jedynie podzielił się grafiką stworzoną przez kogoś innego).

Pikanterii sprawie dodaje też kontekst – część fanów jest przekonana, że wpis jest wyrazem gniewu Roba Liefielda, który podobno nie zostanie zaproszony przez Disneya do współpracy (w roli producenta) przy trzecim filmie opowiadającym o stworzonym przez niego antybohaterze. Ze swojej strony rysownik przypomniał fanom, że niezależnie od tego, czy będzie zaangażowany w prace nad tym obrazem, otrzyma od wytwórni czek.

Przypominamy, że Deadpool 3 na razie nie ma wyznaczonej daty premiery – odtwórca tytułowej roli, Ryan Reynolds, potwierdził jednak, że film powstaje.

  1. Marvel Cinematic Universe – strona oficjalna
  2. Disney – strona oficjalna