Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 sierpnia 2020, 21:28

autor: Karol Laska

Atomic Heart - 7-minutowy gameplay i informacje dotyczące wersji na PS5 i XSX

W sieci pojawił się 7-minutowy zapis rozgrywki z rosyjskiej strzelanki FPP pod tytułem Atomic Heart. Ponadto twórcy postanowili opowiedzieć trochę więcej o samej grze.

Atomic Heart - 7-minutowy gameplay i informacje dotyczące wersji na PS5 i XSX - ilustracja #1
Szara kolorystyka potrafi uśpić czujność gracza.

Narracja przy użyciu otoczenia rodem z BioShocka oraz zmiennokształtne kreatury przywodzące na myśl Preya. Tak w skrócie wygląda Atomic Heart - rosyjski FPS niezależnego studia Mundfish osadzony w retrofuturystycznym Związku Radzieckim. A przynajmniej te 7 minut rozgrywki udostępnione przez twórców, podczas których zobaczyć możemy walkę bronią białą z masą dziwnych przeciwników (w tym i z wymagającym bossem).

Do powyższego materiału deweloperzy dodali parę o słów od siebie w ramach rozmowy z serwisem IGN. Można w niej przeczytać chociażby o samej fabule gry:

Gra zaczyna się wtedy, gdy roboty zaczynają atakować ludzi. P-3 [protagonista Atomic Heart – dop. red.] będzie musiał przeprowadzić śledztwo, w którym dowie się, co spowodowało te wydarzenia, a następnie uporać się z osobą odpowiedzialną za to wszystko.

Atomic Heart - 7-minutowy gameplay i informacje dotyczące wersji na PS5 i XSX - ilustracja #2
Poznajcie Plyusha - jednego z bossów w Atomic Heart.

Wpływ na kształt dzieła ma przede wszystkim next-genowa technologia:

Nasza gra nie będzie miała ekranów ładowania dzięki szybkości dysku SSD. Sprzęt nowej generacji zapewni również ekskluzywną możliwość spełnienia naszej artystycznej wizji i dostarczenia światu gry przepięknej wizualnie bez żadnych budżetowych cięć.

Ze słów tych jasno można wywnioskować, że tytuł tworzony jest głównie z myślą o PlayStation 5 oraz Xboksie Series X. Niemniej jednak pojawi się on także na pecetach, PlayStation 4 oraz Xboksie One. Prace nad Atomic Heart utrudnił koronawirus, ale Mundfish poradziło sobie z pandemicznymi trudnościami i powróciło do normalnego funkcjonowania. Jak na razie nieznana jest data premiery gry.